Gorlickie obchody pamięci

Gorlickie obchody pamięci
W środę 2 marca 2016 r. w Gorlickim Centrum Kultury już po raz trzeci odbędą się uroczyste obchody Narodowego Święta Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". W ten sposób uczczona zostanie pamięć walczących w antykomunistycznym, niepodległościowym podziemiu w czasie II Wojny Światowej oraz okresie powojennym.

Głównym inicjatorem tych uroczystych obchodów jest Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś, ale do organizacji włącza się również Gorlickie Centrum Kultury oraz Krakowski Oddział Instytutu Pamięci Narodowej.
Gorlickie obchody rozpoczną się o godz. 17.00 na sali teatralnej GCK i wzorem lat poprzednich program obejmował będzie część merytoryczną oraz koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza.
     Ważnym punktem tegorocznych uroczystości będzie wręczenie przez Prezesa IPN-u dr Łukasza Kamińskiego "Krzyża Wolności i Solidarności" Księdzu Ignacemu Piwowarskiemu. Jest to odznaczenie państwowe nadawane działaczom opozycji wobec dyktatury komunistycznej w PRL. Ks. Piwowarski to ceniony duszpasterz związany z Solidarnością. Obecnie mieszka w swoim domu rodzinnym w okolicach Brzeska, ale uhonorowany został przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę za swoją działalność na Ziemi Gorlickiej i Sądecczyźnie. W czasie stanu wojennego służył pomocą osobom internowanym. Znany był z patriotycznych kazań, głoszonych podczas Mszy św. za Ojczyznę organizowanych przez Duszpasterstwo Ludzi Pracy w Gorlicach. W latach 1982-89 opiekował się sztandarem NSZZ „Solidarność” z Fabryki Maszyn Wiertniczych w Gorlicach.
     Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie wszystkich, którzy pragną oddać hołd ludziom Niezłomnym. Budujmy wspólnie postawy patriotyczne wśród młodzieży i dorosłych oraz przywracajmy pamięć o tych, którzy poświęcali swe życie dla Ojczyzny.

MTV 24
Źródło : Asystentka Posła na Sejm RP Barbary Bartuś

 
Autor: MTV 24

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica