Grybów. Są pieniądze na stabilizację osuwiska!

Grybów. Są pieniądze na stabilizację osuwiska!
Ponad 3 miliony 200 tysięcy złotych otrzyma Powiat Nowosądecki na stabilizację dwóch osuwisk! To bardzo dobra informacja dla mieszkańców miasta Grybów oraz Łazów Brzyńskich.

Podczas powodzi w 2010 roku droga wojewódzka Grybów – Krynica została całkowicie zalana. Mieszkańcy korzystali z ulicy Węgierskiej jako jedynego alternatywnego połączenia. - Od długiego czasu, wraz ze starostą Markiem Pławiakiem staraliśmy się o uzyskanie pieniędzy zewnętrznych na te inwestycje – mówi wicestarosta Antoni Koszyk, który odebrał promesę – I  się udało. Otrzymaliśmy środki z puli przeznaczonej na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.  Dziękuję ministrowi spraw wewnętrznych i administracji oraz wojewodzie małopolskiemu Piotrowi Ćwikowi.
    Promesa obejmuje sfinansowanie stabilizacji i zabezpieczenia osuwiska wraz z odbudową drogi powiatowej nr 1572 Grybów – Krużlowa Niżna (ul. Węgierska w miejscowości Grybów) na dwóch odcinkach oraz stabilizację i zabezpieczenie osuwiska wraz z odbudową drogi powiatowej nr 1537 Gołkowice Górne – Łazy Brzyńskie w miejscowości Łazy Brzyńskie. Wysokość dotacji stanowiącej 80% inwestycji wynosi 3.255.000 zł.
   W minionych latach powiat nowosądecki otrzymywał niewielkie kwoty pieniędzy przeznaczone na odbudowę drogi i ustabilizowanie osuwiska, które niszczy ul. Węgierską, Teraz, dzięki pieniądzom z MSWiA, zostanie ustabilizowane osuwisko i odbudowana droga.Inwestycje mają być wykonane w tym roku.

oprac. (MKfot. Maria Olszowska.
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Starostwo Powiatu Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica