Iwona Romaniak – w gronie nominowanych do „Ziarka Gorczycy 2016”.

Iwona Romaniak – w gronie nominowanych do "Ziarka Gorczycy 2016".
Iwona Romaniak, prezes Zarządu Małopolskiej Fundacji Przyjaźni Polsko – Ukraińsko – Słowackiej „Braterstwo” znajduje się wśród nominowanych do Ziarnka Gorczycy 2016 w kategorii – Osobowość.
 
11 lutego (sobota) w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ wręczone zostaną statuetki "Ziarnko Gorczycy". Otrzymają je osoby i firmy, które poprzez swoją działalność charytatywną zyskają największą sympatię głosujących w plebiscycie. W tym roku w gronie nominowanych znajduje się Iwona Romaniak, prezes Zarządu Małopolskiej Fundacji Przyjaźni Polsko – Ukraińsko – Słowackiej „Braterstwo”.
    Fundacja Braterstwo - Małopolska Fundacja Przyjaźni Polsko – Ukraińsko – Słowackiej to organizacja z siedzibą w Krynicy - Zdroju, która - w związku z sytuacją na Ukrainie - podejmuje szeroko pojętą działalność humanitarną. Dostarcza pomoc dla uchodźców, rodzin żołnierzy dotkniętych skutkami działań wojennych.
Organizuje pobyty w Polsce dzieci z rodzin poszkodowanych podczas Majdanu oraz rodzin żołnierzy, rannych i poległych. Dotąd gościło tu przeszło 1200 ukraińskich dzieci i młodzieży, dla których pobyt dostarczył chwilą odpoczynku. Dostarcza też odzież, środki medyczne, sanitarne i higieniczne oraz odżywki dla dzieci i niemowląt.
   Fundacja realizuje wymianę kulturalną, w ramach której gości młodych ludzi z Ukrainy, wybitnie uzdolnionych muzycznie i plastycznie. Zorganizowała akcję „Książka dla Polonii”, przyczyniając się do organizacji polskich bibliotek na Wschodzie oraz promowania polskiej kultury i języka. Dzięki niej powstaną 2 nowe biblioteki: we Lwowie oraz Chmielniku i doposażone zostaną 4 już istniejące. W październiku przeprowadziła zbiórkę artykułów piśmienniczych oraz papierniczych dla ukraińskiej Polonii.
  Organizuje również szkolenia z dla ukraińskich ratowników medycznych. Udało się również pozyskać i przekazać na Ukrainę samochód do transportu rannych o wartości ponad 100 000 zł.
Współpracuje ze Stowarzyszeniem Pokolenie, Fundacją Medicover, Fundacją Św. Włodzimierza, Fundacją Dzieci Majdanu, oraz z organizacjami ukraińskimi - "Dopomoga Ditiam Gieroiv", "Automajdan Kijów", "Dobrowolec", "Zarwanyćka Inicjatywa", "Centr Rozvytku Ukrainskoji Kultury ta Samoorhanizacji", "Euroregion Dniestr".
 
Małgorzata Kareńska fot. aut. 

 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica