Jesienią szynobusem z Nowego Sącza do Marcinkowic?

Jesienią szynobusem z Nowego Sącza do Marcinkowic?
Burmistrzowie i wójtowie Powiatu Nowosądeckiego dyskutowali m.in. na temat wykorzystania istniejących linii kolejowych na trasie Piwniczna Zdrój – Marcinkowice. A wszystko dla stworzenia połączeń w ramach aglomeracji sądeckiej.

W Nowym Sączu odbył się (16 kwietnia) konwent wójtów i burmistrzów Powiatu Nowosądeckiego. Wiele emocji wzbudził projekt wykorzystania istniejących linii kolejowych na trasie Piwniczna Zdrój - Marcinkowice dla stworzenia połączeń w ramach aglomeracji sądeckiej. - „Kolejny raz rozmawiamy o tym, aby wykorzystać istniejącą infrastrukturę kolejową do poprawy sytuacji komunikacyjnej w naszym regionie – mówił starosta nowosądecki Jan Golonka. – „We wrześniu lub październiku tego roku można by uruchomić szynobus, który kursowałby na trasie Piwniczna Zdrój – Marcinkowice”.
    W tej sprawie starosta rozmawiał już m.in. z prezydentem Nowego Sącza Ryszardem Nowakiem oraz przedstawicielem Przewozów Regionalnych, dyrektorem sądeckiego MPK. - „Ostatni przystanek byłby przed ulicą Krakowską w Chełmcu, żeby nie blokować przejazdu w tamtym miejscu – wyjaśnia Jan Golonka – „Jest życzliwość Przewozów Regionalnych i sądeckiego MPK, które dostosowałoby kursy autobusów do rozkładu jazdy szynobusów. Dzięki takiemu rozwiązaniu zostałaby odciążona przede wszystkim ulica Węgierska. Sporo osób dojeżdżających do pracy w Nowym Sączu mogłoby skorzystać z szynobusu, a nie stać w korkach”.
    Podczas konwentu, zapoznano się z założeniami Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 - 2020, zarysem projektów planowanych do realizacji w ramach środków przewidzianych dla subregionu z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Dyskutowano też nad planowanymi przedsięwzięciami do realizacji przez gminy w ramach środków subregionalnych, a także na temat pomocy finansowej Szpitalowi Specjalistycznemu im J. Śniadeckiego w Nowym Sączu.

 
Oprac. Małgorzata Kareńska foto Starostwo Powiatu Nowy Sącz.

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa Starostwo Powiatu Nowy Sącz.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica