Jubileusz polskiej Policji & sądeckiej Komendy Miejskiej.

Jubileusz polskiej Policji & sądeckiej Komendy Miejskiej.
Sądeccy policjanci uczcili 95. rocznicę powstania polskiej Policji, a także 15. lecie istnienia Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Uroczystości z udziałem m.in. wysokich przedstawicieli służb mundurowych, samorządowców, parlamentarzystów odbyły się 22 lipca.
 
Uroczystości rozpoczął meldunek i wprowadzenie sztandaru Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Następnie Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej odgrywała hymn państwowy, a flagę państwową wciągnięto na maszt.
   Na wyższe stopnie służbowe mianowano 150 policjantów. Funkcjonariusze otrzymali też nagrody i wyróżnienia, w tym Złote i Srebrne Jabłka Sądeckie. Wielu z nich, pracując na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego w regionie, wykazało się dużym zaangażowaniem, poświęceniem oraz odwagą. - „Gratuluję medali, odznaczeń oraz awansów. Zasłużyliście sobie na nie codzienną, wytężoną pracą. Dziękuję za to, co robicie, aby miasto Nowy Sącz i powiat były bezpieczne dla mieszkańców i turystów". – mówił mł. insp. Paweł Dzierżak, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie. - "Życzę satysfakcji z każdego dnia służby. Satysfakcji, która będzie dawała motywację do dalszej pracy. Satysfakcji z zatrzymania przestępcy na gorącym uczynku, uratowania komuś życia, ale też załatwienia drobnej interwencji. Nasza służba jest żmudna, ciężka i niewdzięczna. Mianowania na wyższe stopnie służbowe i odznaczenia to forma podziękowania za pracę, którą wykonujecie”.
   Na zakończenie uroczystości goście otrzymali albumy, wydane z okazji 95. lecia polskiej Policji, a także 15. lecia Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Małgorzata Kareńska fot. KM Policji Nowy Sącz.

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa KM Policji Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica