Krynica: Opłatek i kolędowanie członków PTTK im. Nitribitta

Krynica: Opłatek i kolędowanie członków PTTK im. Nitribitta
 W domu wypoczynkowym Triumf na corocznym spotkaniu opłatkowym wczoraj (9 stycznia) zgromadzili się przewodnicy i członkowie krynickiego PTTK. Wśród gości był m.in. Ksiądz Prałat Arkadiusz Klejnowski, który przez 25 lat pracował w Polsce, m.in. w Baborowie i w Chyżnem na Orawie. A przez 30 lat duszpasterzował w Stanach Zjednoczonych. Dwa lata temu obchodził 55 lecie święceń kapłańskich.

- „Aby Nowy Rok przynajmniej nie był gorszy o minionego. Żeby spełniło się to, co jest naszym hobby. a więc wędrówki górskie, kajakowe. Co komu jest bliższe - mówił, składając życzenia noworoczne Stanisław Winter, prezes Zarządu Oddziału im. Romana Nitribitta w Krynicy-Zdroju.
     Modlitwę odmówił ks. prałat Arkadiusz Klejnowski, przebywający obecnie na emeryturze - jak powiedział nieoficjalny kapelan przewodników PTTK - Chleb jest symbolem życia. Znak łamania się nim jest wyrazem miłości, który daje nam Bóg. Abyśmy sobie nie byli obcymi, ale jednością. Niech wyrazem tej postawy będzie przełamanie tym opłatkiem.
     Biesiadnicy połamali się opłatkiem, wspominali wycieczki górskie, mówili o kolejnych i bawili się przy muzyce grupy „Poemat" z Tylicza.

Tekst i foto Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze

2013-01-19 10:25:04 - Obywatel ip:89.72.165.238
czy to jest naprawdę 2013 rok?
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica