Krynickich strażaków nagrodzono w Krakowie.

Krynickich strażaków nagrodzono w Krakowie.
Najaktywniejszą w pozyskiwaniu krwi okazała się JRG z Krynicy-  Zdroju, która z wynikiem 155 litrów (2011 rok) zajęła pierwsze miejsce. Dzięki temu jest niekwestionowanym liderem nie tylko w województwie małopolskim, ale także w całym kraju.

20 stycznia (piątek) w krakowskiej siedzibie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej podsumowano program „Strażacy w Honorowym Krwiodawstwie - Ognisty Ratownik - Gorąca Krew”. Wyróżnienie krynickiej JSP jest sukcesem wszystkich krwiodawców, strażaków zawodowych oraz ochotników z tego terenu. Wysiłek wielu ludzi dobrej woli, oddanych idei krwiodawstwa dał szansę i nadzieję na powrót do zdrowia wielu potrzebującym tego bezcennego daru jakim jest krew.
    Natomiast w kategorii najaktywniejszy strażak zwyciężył starszy aspirant Dariusz Cieśla, z inicjatywy którego w marcu 2010 roku powstał Klub Honorowych Dawców Krwi „Ognista Kropla”. Oceniając indywidualne zaangażowanie strażaków komisja uwzględniała m.in. zakres działań promocyjnych i organizacyjnych, a także ich efektywność. Najbardziej aktywny polski strażak mieszka w Powroźniku. W PSP pracuje od dziesięciu lat, od trzech zajmuje się krwiodawstwem.
    Oprócz Dariusza Cieśli, krynicką JSP w Krakowie reprezentowali również: mł. bryg. Ryszard Bernacki, mł.asp. Marek Kuźmiak oraz mł. ogn. Krzysztof Szymczyk.

Małgorzata Kareńska  fot. JSP Krynica Zdrój.

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: JPSP Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica