KTF wybrało ponownie Juliusza Jarończyka na swojego prezesa.

KTF wybrało ponownie Juliusza Jarończyka na swojego prezesa.
Na ostatnim spotkaniu Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego odbyło się walne zgromadzenie, podczas którego wybrano nowe władze organizacji. Prezesem został ponownie Juliusz Jarończyk, a wiceprezesami -  Alicja Przybyszowska i Piotr Kruk.
 
Juliusz Jarończyk (ur. 1944 r. w Muszynie) pracami KTF kieruje od 1978 roku. Jest inicjatorem i organizatorem  regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów, wystaw, plenerów fotograficznych i plastycznych. Poprzez tę działalność, a także liczne publikacje prasowe i telewizyjne od lat promuje dorobek kulturalny Sądecczyzny.
     Funkcję skarbnika - podobnie jak w poprzedniej kadencji - pełnić będzie Jolanta Szyszka, a sekretarza - Teresa Basałyga. Oprócz tego na spotkaniu - jak każdego miesiąca - wyłonieni zostali zwycięzcy konkursu na najlepszą fotografię. Laureatami zostali: Andrzej Kosiba (najlepsze zdjęcie „Zatrzymane w ruchu”) oraz Wojciech Rząsa. Przy okazji rozgorzała dyskusja na temat podawania zdjęć na konkursy miesiąca przez osoby nie uczestniczące w spotkaniu. Zauważono również, że brakuje edukacyjnej strony towarzystwa. Jeśli tak to co można zrobić, żeby poprawić tą sytuację?
      Wprowadzone również pewne korekty w statucie organizacji, a także nowa opłata członkowska - 40 zł.
 
Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica