Maciej Ludrowski - nie żyje

Maciej Ludrowski - nie żyje
Maciej Ludowski ( foto www.gopr-krynica.pl )

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 27 lipca 2014 roku,
w wieku 39 lat, zmarł tragicznie
Nasz Kolega i Przyjaciel
Maciej LUDROWSKI

Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W szeregi Grupy Krynickiej GOPR, wstąpił, jako kandydat w roku 1995, w roku 1997 po ukończeniu Kursu I-go Stopnia Ratownictwa górskiego, został przyjęty w poczet ratowników górskich, w roku 2002 otrzymał nominacje na stopień instruktora ratownictwa górskiego. Przez cały okres swojej ochotniczej przynależności do GOPR brał aktywny udział w "życiu" Gupy Krynickiej, uczestnik wielu akcji i wypraw ratunkowych. O początku swojej działalności w GOPR, aktywnie wdrażał, użycie nowych technologi w ratownictwie górskim między innymi systemu GPS, od roku 2002 poświęcił się bezgranicznie pasji swojego życia - śmigłowcom, a właściwie wykorzystaniem helikopterów i linowych technik wysokościowych do ratownictwa specjalistycznego. Był niekwestionowanym liderem tej dziedziny ratownictwa w kraju i za granicą, twórcą programów szkolenia w tej dziedzinie w GOPR, ale także w innych służbach, jako instruktor GOPR wyszkolił wielu ratowników w tej trudnej dziedzinie ratownictwa, szkolił także funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz Policji. Współtwórca projektu wykorzystania śmigłowców EC 135 Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w ratownictwie górskim. Reprezentował GOPR na forum międzynarodowym, był członkiem Komisji Ratownictwa z Powietrza w organizacji IKAR-CISA zrzeszającej służby ratownictwa górskiego z całego świata.

W życiu zawodowym zajmował się projektowaniem stacji narciarskich na terenie całego kraju, w latach 2000-2009 był dyrektorem Stacji Narciarskiej Dwie Doliny Muszyna Wierchomla, którą wybudował od podstaw.

Przez ostatni rok z ramienia GOPR, brał udział jako ekspert z zakresu ratownictwa śmigłowcowego w misji stabilizacyjnej EULEX w Kosowie.

Za działalność na niwie ratownictwa górskiego odznaczony wieloma wyróżnieniami w tym: Brązowym Krzyżem Zasługi oraz Srebrną Honorową Odznaką GOPR.

W dniu 21 lipca wziął udział w swojej ostatniej akcji ratunkowej w GOPR, koordynował poszukiwania "z powietrza" osoby zaginionej w miejscowości Obidza.

Pozostawił żonę i dwoje dzieci.
CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI !
Koledzy Ratownicy i Zarząd
Grupy Krynickiej GOPR

Materiał na podstawie  : www.gopr-krynica.pl
Opracował :Music Media Press dla MTV24.tv


Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica