MISTRZ - przedpremiera z udziałem gości

MISTRZ - przedpremiera z udziałem gości
Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu zaprasza 19 sierpnia br. o godz. 18.00 zapraszamy do Kina na przedpremierowy pokaz filmu biograficznego MISTRZ opowiadającego historię pięściarza Tadeusza Pietrzykowskiego.

Projekcję dramatu poprzedzi pokaz filmu, powstałego w ramach programu Filmoteka Małopolska, AUSCHWITZ, BOKS I CHLEB w reżyserii Gabrieli Mruszczak.

AUSHWITZ, BOKS I CHLEB
reż. Gabriela Mruszczak, Polska, 2019, 30’

Film dokumentalny Gabrieli Mruszczak powstał w ramach programu Filmoteka Małopolska, przybliża losy Pietrzykowskiego, przyglądając się nie tylko jego działalności na nietypowym ringu, ale także porusza temat obozowego ruchu oporu i transportu tajnych paczek z lekarstwami.

Tadeusz Pietrzykowski był najprawdopodobniej jedynym więźniem niemieckiego obozu koncentracyjnego KL Auschwitz, który pobił esesmana i nie poniósł żadnych konsekwencji. Podczas całego pobytu „za drutami” stoczył według różnych szacunków od 40 do 60 walk.

Po zakończeniu projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserką Gabrielą Mruszczak, a także z Eleonorą Szafran, córką Tadeusza Pietrzykowskiego oraz autorką jego biografii, która zostanie opublikowana we wrześniu tego roku.

MISTRZ
reż. Maciej Barczewski, biograficzny/dramat, Polska, 2021, 90'

Historia legendarnego pięściarza Tadeusza "Teddy'ego" Pietrzykowskiego, który dzięki walkom na ringu ocalił swoje życie w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau. Oparty na prawdziwych wydarzeniach dramat przedstawia nieznaną historię polskiego sportowca, który w miejscu zagłady stał się symbolem nadziei na zwycięstwo.

Bilety w cenie 10 zł już w sprzedaży!


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica