Młodzi piszą: Sądecki Jarmark Regionalny. Degustacje & koncerty

Młodzi piszą: Sądecki Jarmark Regionalny. Degustacje & koncerty
        25 września (niedziela) na krynickim deptaku odbył się Sądecki Jarmark Regionalny zorganizowany przez Powiat Nowosądecki. Gościem imprezy na świeżym powietrzu był Jan Golonka, Starosta Nowosądecki, który ją zainaugurował. 

     Atrakcji nie zabrakło! W sercu uzdrowiska rozstawiono kilkadziesiąt namiotów, w których zaprezentowano regionalne wyroby, a także przygotowano degustacje lokalnych przysmaków. Można było spróbować m.in. pierogów łomniczańskich, zupy fasolowej, przysmaku z cygańskiego garnka, podpłomyków i chleba ze smalcem. Nie zabrakło też miodów z Kamiannej, wód mineralnych czy soków owocowych.
     Na estradzie wystąpiły zespoły regionalne, a wśród nich: „Małe Łącko”, Regionalna Grupa Michalczowa, Ciupaga z Łącka, „Mali Mystkowianie”,, „Kowalnia” oraz Zespół Pieśni i Tańca Podegrodzie.
     Każdy mógł również sprawdzić swoją wiedzę o Ziemi Sądeckiej i otrzymać atrakcyjne nagrody. Podobnych imprez promujących Sądecczyzną do 2013 roku będzie jeszcze sześć. Twórcy serdecznie zapraszają już dzisiaj na następne.

(E. P) , (Red. m)
Fot. EP, Andrzej Gulewicz.

 

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica