Muszyna. Fałszywy alarm. W supermarkecie nie było bomby.

Muszyna. Fałszywy alarm. W supermarkecie nie było bomby.
17 lipca (czwartek), około godziny dwudziestej drugiej dyżurny krynickiego Komisariatu Policji otrzymał anonimowe zgłoszenie, że w supermarkecie na ulicy Piłsudskiego w Muszynie jest podłożona bomba. Sprawca fałszywego alarmu, 40. letni muszynianin usłyszał zarzut.

Na miejscu zdarzenia, oprócz policjantów z Muszyny, Krynicy - Zdroju i Nowego Sącza,pracowali strażacy oraz pracownicy Pogotowia Energetycznego i Pogotowia Gazowego. Ewakuowano pracowników marketu, a na ulicy Piłsudskiego w obu kierunkach wstrzymano ruch. - Na miejsce zdarzenia skierowano Grupę Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego KMP w Nowym Sączu. Jej funkcjonariusze, wraz z psem służbowym przeprowadzili rozpoznanie terenu przyległego do sklepu oraz jego wnętrza i pomieszczeń. – mówi sierż. szt. dr Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. - "W efekcie przeprowadzonych czynności nie ujawniono żadnych urządzeń ani materiałów wybuchowych".
    Policjanci ustalili mężczyznę podejrzewanego o fałszywy alarm bombowy. Jest nim 40. letni muszynianin, który usłyszał zarzut z art. 224a kodeksu karnego*, za co grozi mu kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Jako środek zapobiegawczy wobec niego zastosowano poręczenie majątkowe i dozór Policji.
    Wyciąg z art. 224a kk: Kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Małgorzata Kareńska fot. ilustracyjne.

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa KM Policji Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica