Muszyna. Na festynie zbierano środki na wózek dla Kasi.

Muszyna.  Na festynie zbierano środki na wózek dla Kasi.
Po raz siódmy w muszyńskim Amfiteatrze „Zapopradzie” zorganizowano Rodzinny Festyn Integracyjny pod hasłem „Otwórz serce”. Dochód z imprezy przeznaczono na pomoc osobom niepełnosprawnym, w tym dla dwuletniej Kasi z Nowego Sącza, chorującej na Rdzeniowy Zanik Mięśni.

„Otwórz serce” to impreza, która wpisała się w letni kalendarz cyklicznych, muszyńskich wydarzeń. Każdego roku gromadzi całe rodziny, a jest organizowana przez Powiatowy Ośrodek Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Muszynie, Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Opiekunów „Sposób Na Życie” w Muszynie przy współpracy MGOK oraz Burmistrza Uzdrowiska.
    Dla podopiecznych POW „Otwórz serce” to bardzo ważne wydarzenie, gdyż przez cały rok pracują oni po to, aby wyeksponować swoje artystyczne dzieła, zorganizować loterię fantową oraz licytację. Przygotowują również program artystyczny.
   Podczas pikniku prowadzone są zbiórki pieniędzy. W tym roku zebrane środki zostaną wykorzystane między innymi na wózek elektryczny dla niespełna dwuletniej Kasi z Nowego Sącza, chorującej na Rdzeniowy Zanik Mięśni. W programie artystycznym znalazły się m.in. występy zespołów wokalnych i tanecznych. Był też kiermasz domowych wypieków, a także malowanie dziecięcych buzi.
   Patronat honorowy nad festynem „Otwórz serce” objęli Andrzej Czerwiński, poseł na Sejm RP, Jan Golonka, Starosta Powiatu Nowosądeckiego i Jan Golba, Burmistrz Miasta i Gminy Muszyna.
*****
Do POW należy ok. 40 osób niepełnosprawnych z terenu gmin Muszyna, Piwniczna oraz Krynica - Zdrój. Mają one zapewnione różne formy zajęć, w tym kulinarne, manualne, sportowe. Bardzo często dla uczestników zajęć organizowane są wycieczki, spotkania integracyjne. Dzięki ośrodkowi podopieczni zmieniają miejsce, integrują się z osobami sprawnymi.

Małgorzata Kareńska

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica