Muszyna. Technikum na Złockiem otwarte dla gimnazjalistów

Muszyna. Technikum na Złockiem otwarte dla gimnazjalistów
Technikum na Złockiem zorganizowało tzw. Dzień Otwarty dla absolwentów gimnazjów. Młodzież uzyskała informacje m.in. na temat projektów realizowanych w szkole, w ramach których można odbyć bezpłatnie kursy i szkolenia (kurs prawa jazdy, baristy, barmański, zdobnictwa cukierniczego czy kelnerski)

Uczniowie mają też możliwość uczestnictwa w dodatkowych zajęciach prezentujących nowoczesne technologie stosowane w branży gastronomicznej, w tym także z zakresu matematyki, języka angielskiego, chemii i biologii. Chętnie włączają się również w pracę wolontariatu ,np. WOŚP, „Szlachetna paczka”, „Góra grosza”, akcje organizowane wspólnie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej czy Świetlicą Socjoterapeutyczną w Muszynie. Szkoła promuje aktywny styl życia, a jej wychowankowie odnoszą liczne sukcesy w zawodach sportowych.
    Podczas „Drzwi otwartych” na zwiedzających tę oświatową placówkę czekało wiele atrakcji, w tym m.in. pokaz carvingu czyli rzeźbienia w warzywach i owocach. Goście mogli również degustować wiele smakołyków przygotowanych przez młodzież z technikum. 
*****
.Technikum na Złockiem oferuje kształcenie w zawodzie: technik żywienia i usług gastronomicznych. Przygotowuje do pracy jako manager obiektu gastronomicznego, uczy m.in. zasad obsługi gości w restauracji, organizację imprez gastronomicznych, podstaw prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Pomaga w zdobyciu praktyk zawodowych w prestiżowych hotelach w Muszynie i Krynicy - Zdroju. Więcej informacji na temat rekrutacji można uzyskać na stronie:http://www.technikum.muszyna.pl/technikum/aktualnosci.html

Oprac. red. Małgorzata Kareńska, fot. strona Starostwa Powiatu Nowy Sącz.
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Starostwo Powiatu Nowosadeckiego

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica