Na Jaworzynie Krynickiej zainaugurowano akcję Bezpieczny stok

Na Jaworzynie Krynickiej zainaugurowano akcję Bezpieczny stok
Bezpieczny stok. Pod tym hasłem w niedzielę (13 stycznia) na Jaworzynie Krynickiej zainaugurowano edukacyjną akcję dla dzieci i młodzieży. Impreza promuje bezpieczne zachowania zimą w górach i na stokach narciarskich, a przede wszystkim jazdę w kaskach. Ma również na celu upowszechnienie kodeksu narciarskiego. W regionie powróci jeszcze dwukrotnie: 31 stycznia (On Henryk Krynica - Zdrój) oraz 10 lutego (Kamianna). 

   - Naszą ideą jest stworzenie swoistego rodzaju mody na jazdę w kasku i to nie tylko wśród tych, którzy nie ukończyli 16 roku życia, ale wśród wszystkich korzystających ze stoku. Dlatego najważniejsza komenda to Kaski włóż. Mamy nadzieję, że efektem będzie utrwalenie dobrych nawyków u narciarzy oraz snowboardzistów, co przyczyni się do większego bezpieczeństwa oraz zmniejszenia ilości wypadków na stokach.- mówią organizatorzy akcji. Są nimi Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jak zapewniają, kampania nie jest zadaniem jednorazowym, będzie kontynuowana i powiększana o nowe aspekty z każdym kolejnym sezonem zimowym.
      Partnerami akcji - obok Ministerstwa Spraw Wewnętrznych - są Ministerstwo Edukacji Narodowej, Polska Organizacja Turystyczna, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, TOPR oraz policja.
Po raz pierwszy akcja Bezpieczny stok odbyła się w 2009 roku. Patronem medialnym jest Program Pierwszy Polskiego Radia.
 
(Red. M) foto. Jaworzyna Krynicka.
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: własne, strona internetowa Bezpieczny stok

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica