Nowoczesny pump track – otwarty!

Nowoczesny pump track – otwarty!
 W sąsiedztwie mostu 700. lecia, przy ulicy Piłsudskiego w Nowym Sączu powstał pump track z torami rowerowymi, które zapewnią znakomitą zabawę całym rodzinom. To największy tego typu obiekt w Polsce.


Pump track to rowerowy, specjalnie przygotowany tor przeszkód. Łączy bezpieczną zabawę na rowerze i wszechstronny trening nie tylko dla profesjonalistów, ale i całych rodzin. Wyrabia refleks, zmysł równowagi, obycie ze sprzętem oraz kondycję.
  Otwarty niedawno (10 pazdziernika) pump track jest miejscem doskonałej zabawy nie tylko dla profesjonalistów, ale także dla początkujących. - "To wielki dzień i ogromna przyjemność otwierać tak wspaniały obiekt sportowo - rekreacyjny, który jest jednym z największych tego typu w Europie!" –  mówił prezydent Ryszard Nowak.- „Bardzo cieszy mnie również duże zainteresowanie ze strony Sądeczan, co oznacza, że to był naprawdę dobry pomysł”

  Wybudowane tory służą młodym amatorom jazdy terenowej na rowerze. Tuż obok powstał plac z przeszkodami. Jego powierzchnia to ponad 200 metrów kwadratowych. Poszczególne elementy są zróżnicowane pod względem stopnia trudności. Po trasach mogą poruszać się posiadacze deskorolek, rolek i hulajnog. Dodatkowo wybudowano elementy małej architektury, a wśród nich m.in. ławki czy stojaki na rowery.

 

Małgorzata Kareńska  fot. UM Nowy Sącz. 

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: własne, UM Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica