Nowy Sącz. Pięć wariantów „Sądeczanki” - do wyboru.

Nowy Sącz. Pięć wariantów "Sądeczanki" - do wyboru.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie oraz firma CH2M, która opracuje dokumentację, przedstawiły pięć możliwych przebiegów tzw. „Sądeczanki”. Spotkanie informacyjne odbyło się w sądeckim ratuszu, 11 kwietnia.
 
Firma CH2M, która przygotowała tzw. studium korytarzowe, zaproponowała pięć wariantów przebiegu "Sądeczanki". - Nie jesteśmy w pełni usatysfakcjonowani żadnym z tych wariantów – mówi Wojciech Piech, zastępca prezydenta Nowego Sącza.  Zastrzeżenie budzi przede fakt, że DK75 ma kończyć w Nowym Sączu. - Trzeba mieć w perspektywie rozwój tej magistrali dalej w kierunku południowym. Wybiegajmy do przodu – dodaje zastępca prezydenta. W jednym z wariantów trasa pokrywa się z istniejącym przebiegiem drogi krajowej nr 75 na odcinku Brzesko – Nowy Sącz. W pozostałych projektodawca proponuje zupełnie nowy przebieg zmodernizowanej drogi. Jeden z czterech tych wariantów zlokalizowany jest po wschodniej stronie zbiorników wodnych Rożnowskiego i Czchowskiego, pozostałe trzy po stronie zachodniej. W jednej z propozycji zakłada się wydrążenie tunelu pod górą Just.
   Projektant "Sądeczanki", Tomasz Bernady z firmy CH2M twierdzi, że wariant zbliżony do przebiegu po istniejącym śladzie drogi krajowej nr 75 jest trudny do realizacji ze względu na gęstą zabudowę. To zresztą dotyczy praktycznie wszystkich wariantów. Dodatkową trudnością dla projektantów są uwarunkowania geologiczne (osuwiska) i wymogi związane z ochroną przyrody.
   Inwestycję realizuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział w Krakowie w ramach zadania pod nazwą: Przebudowa drogi krajowej nr 75 (DK75) klasy GP na odc. Brzesko-Nowy Sącz.

Oprac. (MK). fot. UM NS.
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: UM Nowy Sącz.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica