Nowy Sącz. Prezydent Ryszard Nowak - włodarzem 2016.

Nowy Sącz. Prezydent Ryszard Nowak - włodarzem 2016.
Prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak otrzymał tytuł "Włodarz 2016" w kategorii miast do 100 tys. mieszkańców. Jednocześnie Nowy Sącz zajął trzecie miejsce w kategorii "Samorząd 2016".

Podczas uroczystej gali rankingu "Perły Samorządu 2016" , która odbyła się w Warszawie Prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak został "Włodarzem 2016" w kategorii miast do 100 tys. mieszkańców. - To był dobry rok dla miasta, mieszkańców i dla mnie osobiście jako prezydenta. Spełniły się wieloletnie oczekiwania Sądeczan, bo nakładem blisko 100 mln zł zbudowaliśmy Obwodnicę Północną z nowym mostem na Dunajcu – zaznacza prezydent Ryszard Nowak. - 'Zostaliśmy również docenieni za efektywność w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego Nowy Sącz - w okresie mojej prezydentury - pozyskał blisko 850 mln zł środków zewnętrznych, które umożliwiły realizację wielu projektów infrastrukturalnych. Cieszę się, że stworzyłem zespół, z którym osiągam tak znaczące sukcesy dla miasta i mieszkańców'. Jednocześnie Nowy Sącz zajął trzecie miejsce w kategorii "Samorząd 2016".
   Ranking "Perły Samorządu" odbywa się od czterech lat. Kapituła przyznaje nagrody w kategoriach: gmina wiejska, miejsko - wiejska, miejska do 100 tys. mieszkańców oraz miejska powyżej 100 tys. mieszkańców. W ocenie wójtów, burmistrzów i prezydentów brane były pod uwagę strategia rozwoju, zarządzanie, aktywna współpraca ze społecznością lokalną i największe sukcesy w minionym roku. Ranking organizuje dziennik „Gazeta Prawna”, przy wsparciu merytorycznym międzynarodowej firmy doradczej Deloitte.

Oprac. (MK) fot. UM Nowy Sącz.
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: UM Nowy Sącz.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica