Nowy Sącz. Wielkanocny Jarmark na rynku.

Nowy Sącz. Wielkanocny Jarmark na rynku.
Żurek z jajkiem i kiełbasą, kapuśniak, zupa ziemniaczana z kminkiem i boczkiem, jajka faszerowane kremem chrzanowym oraz tradycyjne wielkanocne babki. Te smakołyki czekają na tych, którzy do 28 marca odwiedzą wielkanocne "Kolorowe Jarmarki" na sadeckim rynku.

Jarmark jest okazją przybliżenia i prezentacji tradycji oraz bogatego dorobku kulturalnego, związanego ze świętami, przez rękodzielników, producentów wyrobów regionalnych, lokalnych organizacji, a także spotkań mieszkańców.

W drewnianych domkach czekają na kupujących rękodzielnicy, u których można dostać palmy, ozdoby świąteczne, koszyczki na święconkę. Są także sprzedawcy oferujący żywność ekologiczną.  Jedną z jego atrakcji jest karuzela wenecka, z której bezpłatnie mogą korzystać wszyscy chętni. Jarmark potrwa do 28 marca, a czynny jest w godzinach od 10 – 18.

Tygodniowy Kiermasz Wielkanocy zorganizowano, gdyż wnioskowali o to mieszkańcy miasta, głosując w Budżecie Obywatelskim na 2018 rok. Jest to jeden z dwóch tegorocznych „Kolorowych Jarmarków”, drugi odbędzie się przed świętami Bożego Narodzenia.

(MK) fot. UM NS.
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica