Nowy Sącz żegnał Stary Rok i witał Nowy 2020 na sądeckim rynku.

Nowy Sącz żegnał Stary Rok i witał Nowy 2020 na sądeckim rynku.
Miasto Nowy Sącz pożegnało Stary Rok oraz powitało Nowy 2020 na sądeckim rynku. Pod scenę obok ratusza przybyli licznie Sądeczanie aby uczestniczyć w tym niecodziennym wydarzeniu. W koncercie sylwestrowym gwiazdą wieczoru była Kasia Stankiewicz wraz z zespołem Varius Manx.

O północy mieszkańcy wspólnie z prezydentem Ludomirem Handzlem oraz prałatem Bazyliki św. Małgorzaty ks. Jerzym Jurkiewiczem wznieśli toast i przywitali nowy 2020 rok. W chwilę później nastąpił pokaz laserów w zamian tradycyjnych fajerwerków. Miasto w tym roku na prośbę mieszkańców nie użyło widowiskowych, tradycyjnych tzw. zimnych ogni.

Całą imprezę poprowadził DJ, który zagwarantował dobrą zabawę do późnych godzin nocnych.

Rozmowa z Lubomirem Handzlem Prezydentem Miasta Nowego Sącza.

Panie Prezydencie, jak upłynął Panu Rok ?
Ciężka praca, ale bardzo się cieszę bo udało się dużo zrobić. Przede wszystkim bardzo dobry kontakt z mieszkańcami. Staram się zawsze dbać o to aby cały czas ten dialog pomiędzy mieszkańcami a mną był, bo oni mi dają siłę, oni mi dają energię. Tak naprawdę przecież dla nich pracuję dla nich wszystko robimy.

Największe marzenia dla Sądeczan na przyszły rok. ? Sądeczanka nadal ?

No oczywiście,  to są takie ponad regionalne, zarówno Sądeczanka jak i Piekiełko-Podłęże. Są to takie inwestycje, które wykraczają po za miasto Nowy Sącz, gdyż są ponad regionalne. Tutaj regionalne jest to, że rozmawiamy, że współpracujemy, że budujemy wspólnotę. Każdą przeszkodę pokonamy, każdą inwestycję wykonamy, bo jesteśmy razem i to jest najcenniejsze.

Czego najwięcej życzyć Sądeczanom na przyszły rok ? Czego by Pan życzył ?
Myślę, że spokoju, cierpliwości, rozwoju, no i też oczywiście jak zawsze zdrowia, bo jak jest zdrowie to z resztą tematów sobie poradzimy.

Tutaj za chwilę będziemy witać Nowy Rok, będą też iluminacje ?
Część radnych zwróciła się do mnie aby odstąpić od fajerwerków, tylko ze względu na zwierzęta domowe. Wsłuchałem się w ten głos, też miałem dużo sygnałów od mieszkańców Nowego Sącza, proszących właśnie, żeby nie było tych fajerwerków w tym roku. Spróbujemy z pokazem laserów, zobaczymy jak to wyjdzie. Jeżeli Sądeczanie zaakceptują taką formułę no to oczywiście przy niej pozostaniemy.

Na zakończenie, może życzenia świąteczne ?
Spokoju, zrozumienia, zdrowia bo to jest najważniejsze. Mam nadzieje że będzie Państwu ten Rok służył i obfitował w wiele takich sytuacji, które spowodują uśmiechy na twarzy i radość.

Dziękujemy bardzo.

Rozmowa z Kasią Stankiewicz, wokalistką Zespołu Varius Manx

Pani Katarzyno jak upłynął rok mijający ?
Nie mogę powiedzieć, że był to lekki i łatwy rok. Kumulacja wielu działań i wydarzeń była potężna, zarówno w pracy jak i w życiu. Ale w pracy wydarzyło się wiele fajnych rzeczy, dlatego że w zeszłym roku wydaliśmy z "variusami" album, który w tym kończącym roku okazał się albumem złotym, singlem platynowej. To przeszło nasze najśmielsze oczekiwania  i sukces tej płyty. Zrobiliśmy masę koncertów i w filharmoniach i w plenerach.  Okazuje się, że rok przyszły wcale nie będzie ustępował temu, który się właśnie kończy, jeżeli chodzi o ilość zajęć. Bo właśnie wyruszamy świętować 30-lecie Zespołu Varius Manx. Wszystkie terminy są już właśnie na naszych stronach. Ogłosiliśmy te miejsca, więc zapraszam. No i te, że będą filharmonie, będą latem koncerty plenerowe. Ja biorę jeszcze udział w takim projekcie, który dotyczy koncertów dużych, koncertów w halach z muzyką filmową. Wszystko na moich profilach. Tak, że zapraszam dzisiaj serdecznie.

Dzisiaj w Nowym Sączu jak się świętuje Nowy Rok, wita Nowy Rok po za domem ?
To jest dla nas norma bo zawsze się świętuje w naszej pracy po za domem Nowy Rok i spędza się również wakacje w pracy, tak że to jest jakby naturalne. Jest bardzo fajnie. Myślę, że jest to jeszcze kwestia środowiska i ludzi, którzy się spotykają. Można po prostu być na bezludnej wyspie, w najmniejszym miejscu na świecie albo w największym  i  jak się ma fajnych ludzi dookoła to wszystko jest ok.

Co usłyszymy na koncercie w Nowym Sączu ?
Oczywiście największe przeboje Variusa. Nie zabraknie „Ruchomych piasków”, „Piosenki księżycowej”, „Orła Cień” rzecz jasna. Będą też te piosenki, które śpiewała Anita Lipnicka. Tak, tych przebojów jest tak dużo, że trudno zdecydować się na wybór tylko kilku z nich. Ale nam się to udało. Mam nadzieję, że będzie fajnie.

Czas ucieka, kilka lat temu 25-lecie świętował Varius Manx w Krynicy-Zdroju. Pamięta Pani ten koncert ?
Tak, właśnie tak. 25-lecie to było tak jakby przed chwilą dosłownie, a już oni mają trzydzieści. Czas jest taki, szybko biegnie, ale uważam, że on działa na naszą korzyść mimo wszystko.

Czego by Pani sobie życzyła na ten Nowy Rok ?
Zdrowia, przyda się, ale też dużo luzu, a  w mojej pracy to równie ważne jak zdrowie .

W takim razie może jakieś pozdrowienia od Kasi Stankiewicz dla widzów MTV 24 ?
Drodzy widzowie MTV 24, nazywam się Kasia Stankiewicz, życzę wam wszystkiego najlepszego, nie tylko na Nowy Rok, ale też na co dzień. Pozdrawiam, dużo bogatego portfela, spełnienia marzeń, to wszystko się przyda, wszystkiego dobrego.

Dziękujemy bardzo i życzymy tego samego.
Dziękuję, dziękuję, przyjmuje.

Andrzej Gulewicz MTV 24
Fot. aut.
Rozmawiała Małgorzata Kareńska
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica