Oświadczenie Sławomira Kmaka, dyrektora krynickiej lecznicy.

Oświadczenie Sławomira Kmaka, dyrektora krynickiej lecznicy.
W związku z ukazaniem się na portalu „sądeczanin.info” wywiadu z Janem Cabakiem, (szefem firmy budowlanej prowadzącej prace modernizacyjne w Szpitalu im. J. Dietla w Krynicy-Zdroju) i nieprawdziwymi informacjami w nim zawartymi, dyrektor krynickiego szpitala wydał oświadczenie.  Zamieściło je na swojej stronie Starostwo Powiatu Nowosądeckiego.

Oto jego treść:
- "W trosce o dobro pacjentów, w Szpitalu im. J. Dietla w Krynicy - Zdroju są dokonywane remonty i modernizacje mające na celu poprawę i udoskonalenie warunków leczenia dla mieszkańców Sądecczyzny. Firma Jana Cabaka wyłoniona w postępowaniu przetargowym niestety nie wywiązała się ze zobowiązań, w rażący sposób naruszając postanowienia zawarte w umowie. Prace zostały wykonane niezgodnie ze sztuką budowlaną, a ich kontynuacja mogłaby zagrozić życiu i zdrowiu pacjentów (stosowanie starych i niezgodnych z wymogami dotyczącymi lecznictwa materiałów). Wszystkie argumenty przytoczone w wywiadzie dotyczącym sprawy sądowej są niezgodne z prawdą. Ani ja, ani pełnomocnicy szpitala nie wykonali ani jednej czynności procesowej (co można sprawdzić w aktach postępowania sądowego), która opóźniłaby rozpoczęcie lub rozpoznanie sprawy przez Sąd Okręgowy w Krakowie. Wszystkie czynności opóźniające rozpoczęcie i rozstrzygnięcie procesu przez Sąd Okręgowy w Krakowie zostały wykonane przez stronę przeciwną.
     Stwierdzenie Pana Cabaka, że nie leczy się on w krynickim szpitalu i sugestia, że obawiałby się o swoje życie nie mając zaufania do lekarzy i personelu szpitala, godzi w dobre imię szpitala i wszystkich jego pracowników oraz szkaluje ich w oczach pacjentów. Wszyscy lekarze, pielęgniarki i cały personel krynickiego szpitala dokładają wszelkich starań w opiece nad każdym pacjentem. Z przykrością więc przeczytałem tekst szkalujący szpital i jego pracowników, nie mający nic wspólnego z prawdą. Po raz kolejny dziennikarz portalu „sądeczanin.info” nie pofatygował się, aby zweryfikować informacje podane przez swojego rozmówcę i przedstawić argumenty drugiej strony”.

 
Sławomir Kmak
Dyrektor Szpitala im. J. Dietla w Krynicy-Zdroju
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Starostwo Powiatu Nowosadeckiego

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica