Patronat MTV24.TV : Uczniowie stworzą serducha dla chorej Marysi

Patronat MTV24.TV : Uczniowie stworzą serducha dla chorej Marysi
Walczymy o życie 11-miesięcznej Marysi.
Potrzebne 8 mln zł na terapię genową.
To najtrudniejszy przypadek w Polsce Akcję wspiera telewizja MTV24.TV


Uczniowie stworzą serducha dla chorej Marysi
Fundacja "Wygrajmy Siebie" organizuje akcję pomocy 11-miesięcznej Marysi, która potrzebuje 8 mln zł na terapię genową. Poniżej informacja skierowana przez organizatorów do dyrektorów krakowskich szkół z prośbą o przyłączenie się do akcji.

Uczniowie stworzą serducha dla chorej Marysi
Walczymy o życie 11-miesięcznej Marysi.
Potrzebne 8 mln zł na terapię genową.
To najtrudniejszy przypadek w Polsce.
Mamy mało czasu – 100 dni.

Fundacja na prośbę Stowarzyszenia Hospicyjnego "Bądźmy Razem”, rodziców małej Marysi i komitetu społecznego zaangażowała się w pomoc dziewczynce. Cel zbiórki to 8 mln zł na terapie genową. To jedyna metoda mogąca pomóc Marysi, cierpiącej na zanik mięśni typu pierwszego (dziewczynka, nie podnosi główki, nie oddycha samodzielnie) a lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu mówią – terapia genowa może pomóc, to motywuje nas do działania i daje nadzieję. Obecnie kilkoro dzieci w Polsce walczy z tak ciężkim przypadkiem tej choroby, ale wiele wskazuje, że przypadek Marysi z kilku powodów, jest najtrudniejszy.

Styczeń jest szczególnym miesiącem, gdyż Marysia kończy 31-ego tego miesiąca roczek, a chcemy ofiarować Jej wiele lat życia. Nigdy nie prowadziliśmy kampanii na tak dużą kwotę w tak krótkim czasie. Wymyśliliśmy zatem kampanię "100 dni dla Marysi" i chcemy rozpocząć ją akcją "Serducho dla Marysi". Akcję chcemy rozpocząć w Krakowie, mieście gdzie w Szpitalu Dziecięcym, leczy się dziewczynka. Potem, gdy krakowskie szkoły staną się źródłem i inicjatorami tej pięknej akcji, mamy nadzieję że podejmą ją szkoły w innych gminach. W akcji "Serducho dla Marysi" chodzi przede wszystkim o rozpropagowanie wiedzy o przypadku dziewczynki i konieczności pomocy. Dzięki planowanemu zainteresowaniu medialnemu, cała kampania zyska więcej potencjalnych darczyńców.

Akcja ma polegać na utworzeniu z uczniów (wolontariuszy, klas a może całych społeczności szkolnych) serca i zrobienia zdjęcia z góry, tak by było widać, kształt utworzonej figury. Istnieje tu dowolność, dzieci i młodzież, mogą wykonać to zdjęcie w dowolny sposób. Potem wszystkie zdjęcia należy przesłać na maila wygrajmysiebie@gmail.com z dopiskiem "Serducho dla Marysi”. Z przesłanych zdjęć planujemy utworzyć grafikę jednego ogromnego serca. Gdy serce, będzie już gotowe zostanie udostępnione na internecie w portalach społecznościowych, tam każdy będzie mógł polubić, udostępnić i skomentować grafikę, pomoże to w promowaniu kampanii pomocowej. Czas akcji: 23.01.2020r. (przesłanie zdjęć najlepiej w ten sam dzień).

Więcej o Marysi można przeczytać na stronie www.wygrajmysiebie.pl w zakładce nasi Bohaterowie. Dobrze, byłoby gdyby szkoły zamieszczały również zdjęcia u siebie na stronie lub portalach społecznościowych, z krótkim opisem w jaką akcję się zaangażowały i dla kogo. Ostatecznie forma zaangażowania zależy od dyrektorów szkół.

Źródło: Fundacja "Wygrajmy Siebie"

Opracował : MTV24.TV ( 2020 )

Autor: ik. tv

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica