Pomóż obudzić uśpione w rdzeniu nerwy 5. letniej Oli!

Pomóż obudzić uśpione w rdzeniu nerwy 5. letniej Oli!
Pięcioletnia Ola z Powroźnika od urodzenia cierpi na rozszczep kręgosłupa. Teraz otworzyła się dla niej szansa na leczenie. Koszt operacji to 35. tyś złotych!
 
Ola Śledź ma pięć lat. Mieszka w Powroźniku. Dziewczynka od urodzenia cierpi na rozszczep kręgosłupa. Porusza się na wózku aktywnym. W swoim krótkim życiu przeszła już kilka poważnych operacji. Przed nią jest wiele możliwości, które zapewnia kosztowna rehabilitacja i odpowiedni sprzęt. W polskim systemie refundacja i dopłaty NFZ do sprzętów oraz przedmiotów ortopedycznych odbywają się zbyt rzadko.
   W październiku dla Oli zagrały „Baciary” i wielu innych artystów Sądecczyzny. Grali na jej rehabilitację i leczenie. Teraz przed dziewczynką otworzyły się nowe możliwości. Jest szansa na leczenie, na obudzenie uśpionych w rdzeniu nerwów. - "Po prawie roku naszych wahań i rozważań, korespondowania z lekarzami, szukania informacji, spełniania wymogów i formalności - komisja bioetyczna postanowiła dać Oli możliwość poprawy stanu zdrowia, oficjalnie wyrażając zgodę na eksperymentalne podanie komórek macierzystych! Rzecz ma się dziać na przełomie kwietnia i maja. Jednak dopiero niedawno dostaliśmy kosztorys, z którym się oswajamy - 35 tys. zł.! – piszą na blogu http://aleksandrasledz.blogspot.com rodzice dziewczynki. - "Nie zgadniemy, na jakie efekty możemy liczyć. Nikt nam nie daje gwarancji sukcesu, ale nie zawrócimy z tej drogi, bo wiemy od innych, że warto! Że u dzieci borykających się z podobnym schorzeniem potwierdzona jest poprawa funkcjonowania. Musimy dźwignąć całość, łącznie z organizacją finansowego zaplecza na podania komórek. A to niestety nie jedyne koszta w tym półroczu. Komórki działają tylko w duecie z rehabilitacją - bardzo intensywną rehabilitacją. Medycyna otwarła wreszcie furtkę na leczenie Oli, a my musimy znaleźć sposób żeby przez nią przejść!  Jak można pomóc Oli? Szczegóły na http://aleksandrasledz.blogspot.com/p/galeria_14.html

(MK). 

 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: własne, aleksandrasledz.blogspot.com

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica