Poranione misie symbolem akcji - „Nie bij mnie – kochaj mnie”.

Poranione misie symbolem akcji - "Nie bij mnie – kochaj mnie".
Ogólnopolska akcja „Nie bij mnie – kochaj mnie” i jej symbol - obandażowane misie, zwracają uwagę na przemoc w rodzinie. Włączyli się do niej (16 kwietnia) podopieczni świetlicy „Biały lotos” z opiekunką.

W minionym roku około 19 tysięcy dzieci (według statystyk policji) padło ofiarą przestępstw w rodzinie. Większość z nich dzieje się w domowym zaciszu, oprawca zastrasza bliskich, a sąsiedzi najczęściej "nic nie widzą".
      Organizując akcję „Historia misia: nie bij mnie, kochaj mnie” Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy protestuje przeciwko braku reakcji na przemoc i bestialskie znęcanie się nad dziećmi. „Ja i moi podopieczni ze świetlicy środowiskowej ''Biały lotos'' przyłączyliśmy się to tej wspaniałej akcji. Mimo deszczu i brzydkiej pogody, w godzinach popołudniowych przeszliśmy ulicami naszego miasta pozostawiając misie w widocznym miejscu. – mówi opiekunka świetlicy Aneta Kaczmarek
      Poranione i zabandażowane pluszowe misie, z tabliczkami z napisem „Nie bij mnie, kochaj mnie” układane są w widocznych miejscach. Osoby, które znalazły je i zaopiekowały się nimi, dołączyły do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. A to w proteście przeciw przemocy wobec dzieci. – „Protestujemy przeciwko temu, aby do polskich szpitali trafiały dzieci w skutek pobicia, maltretowania przez osoby dorosłe. Kochaj mnie, nie bij mnie!” - mówi Jerzy Owsiak, prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
******
Jeżeli jesteś ofiarą przemocy, świadkiem zdarzenia, lub podejrzewasz, że ktoś może być bity czy dręczony psychicznie - zadzwoń pod bezpłatną Niebieską linię - Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie - telefon: 801 889 880.
 
Małgorzata Kareńska
fot. Biały Lotos

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica