Profilaktyczne badania dla kobiet w ciąży.

Profilaktyczne badania dla kobiet w ciąży.
Do końca listopada w krynickim Szpitalu Powiatowym im Józefa Dietla prowadzone będą specjalistyczne badania profilaktyczne w kierunku zakażenia HCV. Programem zostanie objętych 280 kobiet w ciąży.

Krynicka lecznica wygrała konkurs i przystąpiła do „Pilotażowego Programu badania kobiet w ciąży w kierunku zakażenia HCV” ogłoszonego przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. - W programie mogą wziąć udział pacjentki będące do 24 tygodnia ciąży – mówi Sławomir Kmak, dyrektor krynickiego szpitala. - "Wszystkie kobiety, które wyrażą zgodę na uczestnictwo w projekcie, zostaną poddane badaniom przesiewowym na obecność przeciwciał anty-HCV".
   W grupie pacjentek z pozytywnym wynikiem testu przesiewowego, wykonane zostanie badanie na obecność materiału genetycznego wirusa HCV (HCV-RNA). Pozwoli to oszacować częstość zakażeń HCV w badanej grupie, a także na objęcie specjalistyczną opieką matek oraz dzieci. - Realizacja projektu przyczyni się do zwiększenia dostępności badań przesiewowych w kierunku zakażenia HCV dla kobiet ciężarnych. Jednocześnie zabezpieczy wczesną opiekę nad matką i jej dzieckiem – dodaje dyrektor.
    Pacjentki, które chcą uczestniczyć w projekcie mogą przyjść codziennie do laboratorium (w godzinach 7.15 – 10). Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 18 473 21 23 od poniedziałku do piątku w godz. 8 - 14.

Małgorzata Kareńska

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa Starostwo Powiatu Nowy Sącz.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica