Rekord podczas 25. finału WOŚP - 36 868, 04 zł.

Rekord podczas 25. finału WOŚP - 36 868, 04 zł.
Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Takie hasło przyświecało 25. finałowi WOŚP. W Krynicy - Zdroju padł rekord – 36 868, 04 zł.
 
15 stycznia pieniądze zbierano w całej Polsce, w tym także w Krynicy – Zdroju. Młodzież, nauczyciele oraz emerytowani nauczyciele szkoły poświęcają swój wolny czas i chętnie angażują się, by pomagać innym. – 36 868, 04 zł to kwota zebrana wczoraj w ramach 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To nasz rekord – mówi nauczycielka Anna Homa ze sztabu WOŚP, który nieprzerwanie od 2003 roku mieści się w Gimnazjum Publicznym im. Józefa Dietla.
    W tegorocznej zbiórce udział wzięło 50 wolontariuszy, którzy kwestowali m.in.: na Deptaku, w okolicy Kościoła Zdrojowego oraz Jaworzyny Krynickiej. Do puszek pieniądze bardzo chętnie wrzucali mieszkańcy, turyści i kuracjusze. Jednak to nie ilość zebranych pieniędzy jest najważniejsza, ale solidarność i chęć pomocy dla najbardziej potrzebujących dzieci i seniorów.

Małgorzata Kareńska fot. aut.
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica