Rusza II edycja Budżetu Obywatelskiego w Krynicy-Zdroju

Rusza II edycja Budżetu Obywatelskiego w Krynicy-Zdroju
Po raz drugi mieszkańcy Krynicy - Zdroju zadecydują o wydatkowania puli pieniędzy z budżetu gminy, przeznaczonej na budżet obywatelski. W edycji na rok 2018 kwota środków przeznaczona na ten cel wynosi 250 000 zł.
 
W ubiegłym roku kryniczanie wybrali do realizacji dwa projekty, remont nawierzchni ul. Ks. Gurgacza oraz budowę strefy sportu, zabawy i rekreacji dla pokoleń przy ul. Wiejskiej. Realizacja obu, na łączną kwotę 178 800,00 złotych jest w fazie przygotowań. - Zeszłoroczna edycja budżetu obywatelskiego zaktywizowała wielu kryniczan, dlatego będziemy kontynuować tą formę partycypowania mieszkańców miasta w wydatkowaniu puli pieniędzy z gminnego budżetu – mówi Dariusz Reśko Burmistrz Krynicy - Zdroju. - Po przeprowadzeniu ewaluacji zeszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego wprowadzono kilka zmian. Najważniejsze to: zwiększenie puli pieniędzy do 250 tys. zł, możliwość składania wniosków i głosowania przez mieszkańców Krynicy, także tych, którzy nie posiadają zameldowania w naszym mieście. Zmienia się również liczba osób popierających zgłaszane zadanie, którą zmniejszono do 15 osób. W tym roku mieszkańcy będą głosować na dwa dowolne projekty”.
   Projekty zadań na realizację przedsięwzięć w mieście można zgłaszać od 3 kwietnia do 12 maja. O wyborze zadań do realizacji w 2018 roku zdecydują kryniczanie poprzez głosowanie, w dniach 29 maja - 23 czerwca.
    Mieszkańcy mogą konsultować propozycje projektów do budżetu obywatelskiego w Urzędzie Miejskim, od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00-15:00, osobiście lub telefonicznie: 18 472 55 04, 18 472 55 14.
   Informacji dotyczących budżetu obywatelskiego udziela Wydział Strategii i Rozwoju Lokalnego Urzędu Miejskiego w Krynicy-Zdroju, ul. Kraszewskiego 7, pok. 2, tel. 18 472 55 04, 18 472 55 14; e-mail: krynica@onet.pl, mfurmanek@umkrynica.pl. Regulamin wraz z załącznikami znajdują się na stronach: www.krynica-zdroj.pl oraz krynica.budzet-obywatelski.pl

oprac. (MK). fot. aut. 

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica