Sądeckie Pogotowie Ratunkowe ma nowy ambulans.

Sądeckie Pogotowie Ratunkowe ma nowy ambulans.
Sądeckie Pogotowie Ratunkowe wzbogaciło się o nowy ambulans marki Volkswagen. Karetka zastąpi jeden z wysłużonych pojazdów, który na liczniku ma ponad 150 tysięcy przejechanych kilometrów. Koszt zakupu – to ok. 500 tyś. złotych.

Nowoczesna karetka jest wyposażona w sprzęt medyczny najwyższej generacji. Zastąpi jeden z wysłużonych pojazdów, który na liczniku ma ponad 150 tysięcy kilometrów. Ambulans został zakupiony ze środków własnych Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego – „Jest to ósmy ambulans zakupiony przez nas w tak krótkim czasie” - mówi Józef Zygmunt - dyrektor Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego – „Niedawno miałem okazję porównać wyposażenie naszych karetek z tymi w Europie Zachodniej. Powinniśmy być dumni, gdyż jest ono na wyższym poziomie niż nawet te najlepsze wyposażenia w Europie. Mamy także świetnie wyszkolone i profesjonalne załogi ratownicze.”
    Nowa karetka jest podobna do tych zakupionych nieco wcześniej przez Sądeckie Pogotowie Ratunkowe, a więc sprawdzona pod względem konstrukcji i najnowocześniejszego wyposażenia. Samochodem jest łatwo manewrować na wąskich podwórkach. Napęd na cztery koła pomaga w trudnym terenie. – „Staramy się o to, aby samochody i ich wyposażenie były bardzo dobre i sprawne technicznie. Mamy uruchomione nowe trzy podstacje: w Jasiennej, Nawojowej i w Rytrze. W sumie na terenie Powiatu Nowosądeckiego jest ich już osiem. Na każde dwie gminy przypada średnio jedna podstacja - podkreśla wicestarosta nowosądecki Mieczysław Kiełbasa - "Zarówno Zarząd Powiatu Nowosądeckiego jak i dyrekcja Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego starają się jak najlepiej dbać o bezpieczeństwo mieszkańców Sądecczyzny”. Nowy pojazd będzie stacjonował w Nowym Sączu. Jego koszt, wraz z wyposażeniem to około 500 tys. złotych.

Małgorzata Kareńska foto  Starostwo Powiatowe Nowy Sącz.

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa Starostwo Powiatu Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica