Sen. Kogut przestrzegał. Radni za spółką ze Słowakami.

Sen. Kogut przestrzegał. Radni za spółką ze Słowakami.
Jednym z głównym punktów sesji Rady Miejskiej (25 stycznia) było rozpatrzenie projektu uchwały zakupu akcji Polskich Kolei Linowych. Dziesięciu radnych było za (1 przeciw, 4 wstrzymujące się) konsorcjum ze Słowakami w sprawie przejęcia PKL.

Dzięki takiemu wynikowi głosowania Krynica dołączy do gmin, które - wspólnie ze słowacką firmą Tatra Mountain Resort - przejmą udziały w kolejach linowych. Według umowy każda z nich nabędzie pakiety akcji o wartości 100 tys. zł., otrzymując przy tym prawo przegłosowania wszelkich decyzji.
    W sprawie prywatyzacji głos senator PiS Stanisław Kogut, który powiedział - „Czemu sprzedaje się coś, co jest super dochodowe? Te 4 kolejki dają10 mln. zł. zysku. (w Krynicy 2.5 mln zł). Opowiadam się za prywatyzacją, ale poprzez giełdę i akcje, które opłaca się kupić. Skąd wziąć pieniądze? Zaciągnąć kredyt. Jestem ogromnym przeciwnikiem sprzedaży PKL od razu Słowakom. Nie sprzedajcie nie wiadomo komu! Należy najpierw zbadać, co to jest za firma, kto zasiada w radzie nadzorczej i gdzie jest zarejestrowana. Z doświadczenia wiem, że często zdarzało się (nie odnoszę się to tego przypadku), że firma była zarejestrowana na Cyprze. Proszę, abyście nie podjęli decyzji, za którą trzeba się będzie wstydzić”.
     Do wystąpienia senatora RP odniósł się burmistrz Dariusz Reśko. - „Prywatyzacja PKL nie jest moim wymysłem. Decyzję o niej - w ramach restrukturyzacji PKP - podjął rząd polski. Pojawił się jedyny inwestor, który zaproponował współpracę gminom, a mianowicie słowacka firma Tatra Mountain Resort. Szanuję zadanie senatora Koguta, który jest przeciw inwestorom zewnętrznym, ale ta spółka została prześwietlona przez kancelarie prawne. - mówił. "Firma z całą pewnością jest zarejestrowana na Słowacji. Jednak, żeby zabezpieczyć interesy miasta i losy spółki w umowie są zapisy, dające gwarancje realizowanych inwestycji. Gwarantują one również to, że mienie nie zostanie zniszczone, a firma nie zmienieni właściciela i siedziby”.
   Natomiast radny Dawid Sobiesiak zarzucił sen. Kogutowi demagogię polityczną. Poczuł się nieco urażony jego wystąpieniem, w którym posądził samorządowców o nieudolność. - „Bzdurą totalną jest, że kolej linowa w Krynicy przynosi dochód 2. 5 mln zł. Wiadomo, że większość zysków przypada Zakopanemu i Kościelisku.” - ripostował radny.

Małgorzata Kareńska

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica