Smok Wawelski ugości Zgrzyciaki

Smok Wawelski ugości Zgrzyciaki
Najbliższy piątek (23 października) dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 155 im. Św. Jadwigi Królowej przy os. 2 Pułku Lotniczego 21 w Krakowie będzie pełen miłych niespodzianek. Z samego rana odwiedzą je Julka, Kuba i Zgrzyciaki – niezwykli bohaterowie pierwszego w Polsce, oficjalnego, darmowego e-podręcznika. Organizatorem ogólnopolskiej trasy jest Grupa Edukacyjna S.A., twórca e-podręcznika do klas 1-3.

– Zgrzyciaki to kolorowe postaci, które bardzo szybko zdobywają sympatię dzieci. Zachęcają one uczniów do wspólnej nauki poprzez zabawę. Wywołuje to entuzjazm najmłodszych i w efekcie sprawa, że dzieci bardzo chętnie zajmują się rozwiązywaniem zadanych ćwiczeń oraz innych szkolnych wyzwań. Dla nas to bardzo cenne, że udało stworzyć się nowoczesną platformę edukacyjną, która w pełni dopasowana jest do potrzeb i oczekiwań dzieci, a także wykorzystuje możliwości jakie daje współczesna – mówi Seweryn Kubicki, prezes zarządu Grupy Edukacyjnej S.A., do której należy tak uznana marka wydawnicza jak MAC Edukacja.
Zgrzyciaki – kumple i do zabawy, i do nauki
Podczas korzystania z e-podręcznika, dzieciom towarzyszą Julka, Kuba i Zgrzyciaki: Figo, Anima, Eron oraz Profesor Zgrzyt – kolorowi bohaterowie dbający, aby nauka była atrakcyjnym i wciągającym zajęciem. W najbliższy piątek (23 października) specjalnie przyjadą do Krakowa, aby spotkać się z uczniami w szkolnej sali gimnastycznej przy os. 2 Pułku Lotniczego 21. Wspólnie z dziećmi będą podejmować się rozwiązywania interaktywnych ćwiczeń na tablicach dotykowych, zachęcając do sportowej rywalizacji. Kolejnym gościem specjalnym będzie wszechwiedzący prof. Pytalski, który z aktywnym udziałem uczniów przeprowadzi fascynujące doświadczenia naukowe. Podczas spotkania każde dziecko otrzyma również na pamiątkę bezpłatne wydrukowane zdjęcie klasowe ze Zgrzyciakami.
Relacja z pierwszego spotkania uczniów ze Zgrzyciakami :
https://www.youtube.com/watch?v=ta4q0-JIh6g
     E-podręcznik wprowadza uczniów w historię bohaterów, przedstawiając ją w atrakcyjnej dla najmłodszych formie nawiązującej do bajek i gier. Interaktywne ćwiczenia wplecione zostały
w przygody Kuby i Julki – rodzeństwa, którym pomagają Zgrzyciaki, czyli kolorowe postaci,
z wyglądu przypominające roboty. Bohaterowie inspirują uczniów do rozwiązywania zadań
i problemów złośliwie podsuwanych przez przekornego Profesora Zgrzyta.
Rozbudzić naturalną, dziecięcą ciekawość
– Przygotowując podręczniki i pomoce dydaktyczne dla małego ucznia należy pamiętać o ważnych aspektach związanych z motywowaniem do nauki i rozbudzaniem ciekawości poznawczej dziecka. Dlatego dobrym pomysłem jest stworzenie świata, w którym mali uczniowie razem z bohaterami mogą rozwiązywać problemy, przeżywać przygody i nabywać nowe umiejętności w oparciu o zabawę. Uczenie się wymaga od dziecka wytrwałości i podejmowania wysiłku, dlatego należy tak organizować proces edukacyjny, żeby nauka była dla dziecka przyjemna. To bardzo ważne, żeby na progu edukacji szkolnej mały uczeń nabywał nowe kompetencje i rozwijał umiejętności związane z nauką szkolną w miłej, radosnej atmosferze zabawy. Tylko wtedy będzie chętnie chodził do szkoły, podejmował nowe wyzwania i budował poczucie własnej wartości w oparciu o poczucie sprawstwa „Już umiem! Już wiem! Codziennie wiem i umiem więcej!”. Można i należy proces edukacyjny dostosowywać nie tylko do możliwości dziecka, ale również do jego zainteresowań i świata, który jest mu bliski. Wtedy z łatwością uruchomimy naturalną, dziecięcą ciekawość oraz pragnienie zdobywania wiedzy – mówi dr Beata Szurowska, adiunkt w Instytucie Wspomagania Rozwoju Człowieka i Edukacji Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.
     Bezpłatny e-podręcznik, który przygotowała Grupa Edukacyjna S.A. na zlecenie Ośrodka Rozwoju Edukacji (agendy MEN), jest kopalnią wiedzy i inspiracji. Znajduje się w nim m.in. 495 zajęć edukacyjnych, 700 kart pracy, 650 ćwiczeń interaktywnych, 1000 zdjęć, kilkaset tekstów literackich, kilkadziesiąt filmów edukacyjnych.
Więcej informacji na temat ogólnopolskiej trasy Zgrzyciaków i e-podręcznika:
• http://www.zgrzyciaki.pl/
• www.facebook.com/zgrzyciaki
•Zapraszamy do obejrzenia filmu z pierwszego spotkania w Kielcach: https://www.youtube.com/watch?v=ta4q0-JIh6g

Grupa Edukacyjna S.A., właściciel marek MAC Edukacja i JUKA znajduje się w czołówce wydawców edukacyjnych w Polsce. Od ponad 25 lat wspiera nauczycieli i uczniów w codziennej edukacji, wydając podręczniki, ćwiczenia, materiały edukacyjne, jak również materiały metodyczne. Firma ze 100% polskim kapitałem, posiada siedziby w Kielcach i Warszawie. Zatrudnia ponad 300 pracowników i współpracowników. Do tej pory firma wydrukowała już 80 000 000 książek.
www.mac.pl

MTV 24
Źródło :Agnieszka Nowakowska - Public Dialog

 
Autor: MTV 24

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica