Spływ pontonem po Dunajcu zakończony wywrotką.

Spływ pontonem po Dunajcu zakończony wywrotką.
Trzech młodych mężczyzn (20 lipca) wyruszyło pontonem na spływ Dunajcem. Wypadli z niego w rejonie mostu helleńskiego. Na szczęście nieprzyjemna przygoda dobrze się skończyła.

Dunajec, ta z pozoru niegroźnie wyglądająca górska rzeka pokazała jednak swoje prawdziwe oblicze. - W niedzielne popołudnie, około godziny 17.00 oficer dyżurny sądeckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w rejonie tzw. mostu heleńskiego w Nowym Sączu wywrócił się ponton, którym płynęły trzy osoby. – mówi Aneta Izworska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. - "Jak się okazało dwóch mieszkańców Nowego Sącza i jeden z gminy Chełmiec, około godziny 13.00 wypłynęli z miejscowości Jazowsko. W rejonie ruin sądeckiego zamku ponton wywrócił się, a mężczyźni wpadli do rzeki. Niestety mężczyźni nie mieli ani kamizelek ratunkowych, ani też kasków ochronnych".
    27. latek wydostał się na brzeg o własnych siłach, a pozostali - w wieku 17 i 24 lat wyszło na podstawę filara mostu. Stamtąd, przy użyciu specjalistycznego sprzętu zostali wydostani przez strażaków. Najstarszy mężczyzna skorzystał z pomocy medycznej. Badanie na trzeźwość wykazało, że 24. latek miał w organizmie pół promila alkoholu. Ponton, którym płynęli został wyłowiony na brzeg przez jednego z wędkarzy w miejscowości Rdziostów.

Małgorzata Kareńska fot. ilustracyjne

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa KM Policji Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica