Spotkanie zasłużonych kryniczan. Okazja do wspomnień.

Spotkanie zasłużonych kryniczan. Okazja do wspomnień.
W Starym Domu Zdrojowym (27 stycznia) odbyło się „Spotkanie Zasłużonych Kryniczan” przygotowane przez Bibliotekę Publiczną. Wznowione w ubiegłym roku, nawiązuje do tradycji z lat dziewięćdziesiątych.

- To piękny zwyczaj, który - mam nadzieję - będzie kontynuowany- mówił Dariusz Reśko, burmistrz o inicjatywie Grażyny Lubańskiej, dyrektor Biblioteki Publicznej. Przedstawiła ona najważniejsze działania podległej jej placówki. - „Uruchomiliśmy już stronę internetową biblioteki, na której czytelnicy mogą znaleźć bieżące informacje dotyczące jej działalności, a także imprez kulturalnych i nowości książkowych. W najbliższych dniach uruchamiamy elektroniczne wypożyczanie woluminów”. Przy okazji zaprezentowała nowe karty biblioteczne, które będą uprawniać do korzystania ze wszystkich zbiorów bibliotecznych w gminie. - Dalej Grażyna Lubańska kontynuowała - "Największą radość przyniosła nam publikacja „Krynica na starej fotografii”, ukazująca uzdrowisko w XIX i XX wieku, którego już nie ma. Biblioteka nawiązała też współpracę z Centralną Biblioteką Niewidomych w Warszawie, poszerzając w ten sposób ofertę dla osób niewidomych i słabowidzących”.
     W spotkaniu uczestniczyły osoby, które - z urodzenia lub wyboru - życie zawodowe i prywatne związały z uzdrowiskiem. Wśród zaproszonych gości była Bogumiła Warzyńska, współzałożycielka, a obecnie Prezes Fundacji rozwoju Szpitala Miejskiego w Krynicy- Zdrój. Zaangażowana w życie społeczności krynickiej, podejmuje wiele inicjatyw na rzecz wspierania szkół, przedszkoli, schronisk młodzieżowych oraz „Caritas”. Została zgłoszona do tytułu Sądeczanin 2011 roku.
     Na spotkanie przybyli również m.in. Rozalia Jarząbek wieloletni pedagog Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia, Jan Rybarski naczelnik krynickiego GOPR w latach 1952 – 71, wychowawca wielu pokoleń ratowników, działacz Komisji Turystyki Narciarskiej Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego i Juliusz Jarończyk Zasłużony Działacz Kultury, od 1978 roku kierujący pracami Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego.

Małgorzata Kareńska


 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica