Średniowieczny korowód przejdzie ulicami miasta

Średniowieczny korowód przejdzie ulicami miasta
Dwa dni Jarmarku Świętej Kingi to ogrom atrakcji dla dzieci - gry, zabawy, warsztaty, pokazy i koncerty.

W niedzielę o godz. 15 zaprezentujemy gościom Jarmarku mozaikę z wizerunkiem św. Kingi w Urzędzie Miejskim. Po tej krótkiej uroczystości korowód w średniowiecznych strojach przejdzie spod magistratu do rynku na finał turnieju rycerskiego o "Pierścień św. Kingi" i dalszą część jarmarkowych atrakcji. A tych, szczególnie dla dzieci nie zabraknie. Zaproszeni rzemieślnicy i bractwa rycerskie przygotowały bardzo bogaty program.

     Pokazy rzemiosł średniowiecznych

Kram Liwocz - pokazy snycerstwa i tokarstwa, pokaz i warsztaty filcowania metodami dawnymi.

Warsztaty Przemyskie - pokaz rogownictwa i bursztyniarstwa, pokaz tkactwa.

Bractwo Świetego Jakuba - pokazy rzemiosła dawnego z zakresu gastronomii, własnoręcznie wykonane kowalskie i szczytnicze (tarcze) wyroby rzemieślnicze, warsztaty walki mieczem treningowym, pokazy średniowiecznego fechtunku.

Sądeckie Rycerstwo Zakonu Świetej Kingi - pokaz zdobienia szkatuł (malarstwo - sztuka użytkowa, tempera z elementami złotnictwa), malarstwo średniowieczne na desce XIV/XV wiek, pokaz i warsztaty interaktywne warsztatu uzbrojenia średniowiecznego, prezentacja kramu średniowiecznych różności (wyroby metalowe i drewniane).

Płomyk - pokaz i warsztaty interaktywne warsztatu świecownika, wyrabianie świec metodą średniowieczną z prawdziwego wosku pszczelego.

Drużyna Śreniowieczna Czarny Żmij - pokaz robienia krajek, pokaz kowalstwa, pokaz walki wojów wczesnośredniowiecznych.
Park Historyczny Słowiański Gród - pokazy i warsztaty interaktywne: gra na bębnach, wykonywanie papieru czerpanego, pisanie gęsim piórem, tkanie krajek, wybijanie monet, warsztaty wykonywania lalek motanek, kuchnia słowiańska, kram z pamiątkami, zabawy i gry plebejskie: m.in. - przeciąganie liny i zaprzęgu, na gąbkowe kiścienie odławianie ryb drewnianych, tańce dawne – nauka i przejście do „słowiańskiej dyskoteki” (konkurs z nagrodami), pokaz mody słowiańskiej.

Urząd Miejski w Starym Sączu zachęca wszystkich gości Jarmarku i mieszkańców do udziału w korowodzie i zapraszamy na rynek w sobotę i niedzielę.

Program:www.stary.sacz.pl/pl/3396/175625/Jarmark_Swietej_Kingi-dwa_dni_atrakcji.html
Transmisja na żywo:www.youtube.com/watch

MTV 24

Źródło : Urząd Miejski w Starym Sączu
Autor: MTV 24

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica