Stanisław Kogut z rekordowym poparciem.

Stanisław Kogut z rekordowym poparciem.
Stanisław Kogut (PiS) ponownie zasiądzie w Senacie, wyższej Izbie Parlamentu RP. Z rekordowym wynikiem ponad stu tysięcy głosów pokonał kontrkandydatów - Tadeusza Nowaka (PO) i Dariusza Wożniaka (KORWiN).

Polityk i działacz związkowy Stanisław Kogut urodził się 29 października 1953 w Białej Niżnej. Jest absolwentem Średniego Studium Zawodowego w Grybowie. Z zawodu kolejarz, od 1989 roku działa w NSZZ „Solidarność”. Był radnym gminy Grybów (1990 – 1998), do 2005 zasiadał w Sejmiku Małopolskim. Senator RP VI, VII, VIII i IX kadencji. W wyborach parlamentarnych 2015 po raz kolejny uzyskał mandat senatora z okręgu nowosądeckiego, otrzymując 111 782 głosy. „Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim wyborcom, którzy obdarzyli mnie zaufaniem i oddali na mnie swój głos! - Wg niepełnych danych otrzymałem ponad 100 tys. głosów! Jeszcze raz dziękuję! – napisał wczoraj na Facebooku.
    Jest założycielem Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach, miłośnikiem kolei i piłki nożnej. Działa w klubie sportowym „Kolejarz Stróże”. Jest kawalerem Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie. Jest laureatem Nagrody im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego. Żonaty, ma troje dzieci. 

Małgorzata Kareńska fot. archiwum aut.
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: pkw. gov.pl

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica