Stary Sącz. Dzień Małopolskiego Samorządowca.

Stary Sącz. Dzień Małopolskiego Samorządowca.
Małopolscy samorządowcy świętowali (20 maja) w mieście św. Kingi - Starym Sączu. Uczcili też 25. rocznicę utworzenia Grupy Wyszehradzkiej. Gośćmi obchodów byli samorządowcy z Czech, Węgier i Słowacji.

Obchody Małopolskiego Dnia Samorządowca stały się okazją do planowania wspólnych projektów i inicjatyw, podsumowania osiągnięć, a także wymiany doświadczeń. To także szansa na wzmacnianie współpracy samorządów na arenie międzynarodowej.
   Uroczystości rozpoczęła msza św. w Klasztorze sióstr Klarysek, którą odprawił ks. bp Andrzej Jeż, ordynariusz Diecezji Tarnowskiej – „W imieniu zgromadzonych, dziękuję serdecznie za obecność księdza biskupa wśród nas na modlitwach- mówiła Bożena Jawor, przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza - Dziękujemy za przypomnienie słów o pokoju i gorliwości, z jaką powinniśmy wypełniać obowiązki wobec drugiego człowieka, Ojczyzny, ale i Kościoła.
   Następnie samorządowcy, zgromadzeni w starosądeckim „Sokole” dyskutowali na temat roli i pozycji małopolskich samorządów w Europie, a także Grupy Wyszehradzkiej – w związku z jej 25. leciem powstania. - W tym roku obchodzimy ważny jubileusz tej współpracy, które zdecydowaliśmy się uczynić motywem przewodnim naszego obecnego spotkania – mówił marszałek Krupa. – Ćwierć wieku temu dostrzegliśmy, że granie w pojedynkę nie przynosi tyle korzyści co współpraca. Współpraca pojmowana w każdym zakresie – zarówno na poziomie gmin, powiatów, regionów, jak również na poziomie międzynarodowym". 
    Na Małopolski Dzień Samorządowca zaprosili Jacek Krupa, Marszałek Województwa Małopolskiego i Jacek Lelek Burmistrz Starego Sącza. Organizator Małopolskiego Dnia Samorządowca w Starym Sączu - Województwo Małopolskie
*****
Dzień Samorządu Terytorialnego ustanowił Sejm RP dla upamiętnienia pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych, które odbyły się 27 maja 1990 roku.

oprac. (MK) fot.UM Nowy Sącz
  
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Województwo Małopolskie, UM Nowy Sącz.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica