Strażacy wzbogacili się o nowy samochód.

Strażacy wzbogacili się o nowy samochód.
Jednostki Ratowniczo - Gaśnicze Państwowej Straży Pożarnej w Krynicy - Zdroju i Nowym Sączu wzbogaciły się (30 stycznia) o dwa samochody, a także specjalistyczny sprzęt ratowniczy. Wozy strażackie poświęcił ksiądz Marcin Krępa, kapelan strażaków.

Zakupione w ubiegłym roku wyposażenie przekazano w siedzibie nowosądeckiej Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 1, podczas narady podsumowującej działalność Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w 2011 roku. Samochody ratowniczo - gaśnicze z napędem na cztery koła, wyposażone m.in. w zbiornik wody o pojemności 2,5 tysiąca litrów, agregat, wyciągarkę przekazał jednostkom st. bryg. Andrzej Mróz, Małopolski Komendant Wojewódzkiej PSP w Krakowie. W przemówieniu powiedział - " W ubiegłym roku otrzymaliśmy środki z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego oraz dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. To właśnie z tych dwóch źródeł finansowania mogliśmy zakupić nowe samochody. Nie można też zapomnieć o samorządach. Po sto tysięcy złotych przekazały nam władze miasta Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego”. 
  W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu, Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, instytucji współpracujących ze strażą pożarną, a także przedstawiciele władz Powiatu Nowosądeckiego i miasta Nowego Sącza.

(MK) fot. Starostwo Powiatu NS. 
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Starostwo Powiatu Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica