Szpital ze Strzeleckiej najlepszym szpitalem niezabiegowym w Krakowie i czwartym w Polsce

Szpital ze Strzeleckiej najlepszym szpitalem niezabiegowym w Krakowie i czwartym w Polsce
140-letni Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie po raz kolejny udowadnia, że należy do ścisłej czołówki szpitali oferujących najwyższą jakość usług medycznych w Polsce. W Rankingu „Bezpieczny Szpital Przyszłości” Rzeczpospolitej zajął 4 miejsce w kategorii najlepszy szpital niezabiegowy w kraju. Szpital ze Strzeleckiej jest również jedynym krakowskim szpitalem, który znalazł się w dziesiątce najwyżej ocenianych w tej kategorii.

„To wielki sukces i wyróżnienie dla całego zespołu. Czujemy się przez to jeszcze bardziej zmotywowani do dalszej, ciężkiej pracy. Warto zaznaczyć, że nagrody i dyplomy są ważne, ale nie są celem samym w sobie. Naszym głównym zadaniem jest walka o życie i zdrowie dziecka. Staramy się to robić najlepiej jak potrafimy od 140 lat” - komentuje Stanisław Stępniewski, Dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika oraz dodaje: „Znalezienie się w gronie najlepszych szpitali niezabiegowych w kraju traktujemy jak wyzwanie, którego z przyjemnością się podejmiemy – najważniejszy jest pacjent i jego zdrowie.”

Placówka we wrześniu 2016 roku połączyła się z Małopolskim Centrum Rehabilitacji Dzieci „Solidarność” w Radziszowie. Oferuje specjalistyczne usługi zarówno w zakresie lecznictwa zamkniętego jak i ambulatoryjnego ze szczególnym uwzględnieniem psychiatrii dziecięcej, reumatologii, rehabilitacji, pulmonologii, alergologii oraz gastroenterologii. Posiada sześć oddziałów i 15 poradni specjalistycznych. Zatrudnia ponad 360 pracowników.

Wyniki dostępne na: http://www.rankingszpitali.com.pl/niezabiegowe

Autor: Katarzyna Słowik

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica