Uroczyste podziękowania dla honorowych dawców krwi.

Uroczyste  podziękowania dla  honorowych dawców krwi.
W Krynicy-Zdroju odbyła się Małopolska Gala Honorowego Krwiodawstwa. Uroczystość stała się okazją do podsumowania programu „Ognisty Ratownik - Gorąca Krew” , jak też do wyrażeń uznania i podziękowania dla honorowych dawców krwi. 
 
Honorowi dawcy życiodajnego płynu  dzielą się nim  z innymi i są dumni z tego, że mogą pomóc.   Z okazji 60.lecia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w krynickiej Pijalni Głównej  odbyła się (10 marca) uroczysta gala - Nie robimy tego dla nagród, po prostu pomaganie mamy we krwi – podkreśla Waldemar Kuźma, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu - Nie jest ważne czy będziemy pierwsi, czy drudzy, tu chodzi o ideę. Pokazujemy, że nie jesteśmy tylko do niesienia pomocy w czasie nieszczęść, ale też na co dzień. Staramy się żyć zgodnie z hasłem, które jest na sztandarach wielu strażaków - Bogu na chwałę, ludziom na pożytek.
   W programie uroczystości znalazło  się wręczenie odznaczeń państwowych i wyróżnień, podsumowanie turnieju „Ognisty Ratownik-Gorąca Krew” oraz  turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie”. W rankingu ogólnopolskim akcji Ognisty Ratownik Gorąca Krew Państwowa Straż Pożarna w Nowym Sączu zajęła drugie miejsce. Spotkanie uświetnił występ Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. 

(MK) fot. aut.

 
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica