Wartości europejskie a wartości unijne. Wykład Janusza Korwin Mikke

Wartości europejskie a wartości unijne. Wykład Janusza Korwin Mikke
Janusz Korwin Mikke, prezes Kongresu Nowa Prawica (8 kwietnia) gościł w Wyższej Szkole Biznesu. Temat wykładu, który wygłosił brzmiał - „Wartości europejskie a wartości unijne”. Spotkanie odbyło się w ramach kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego.

Obok władz uczelni i licznie zgromadzonych studentów, w spotkaniu uczestniczył Szymon Jamro, kandydat KNP do Parlamentu Europejskiego. – "Żyjemy w cywilizacji unijnej, która jest odwrotnością cywilizacji europejskiej. Cywilizacja unijna, jest jedną z najgorszych na świecie" – dowodził swoich tez Janusz Korwin Mikke, prezes KNP – „Dramatycznie spada poziom nauczania, moralny, dzietność i wskaźniki rozwoju gospodarczego”. Prelegent ustosunkował się do roli państwa opiekuńczego – „Istnieje ktoś, kto lepiej ode mnie wie, co jest dla mnie dobre"– ubolewał – „Bardzo wiele osób mówi, że to jest dobre i korzystne. Ludzi o mentalności niewolnika – czyli takich, którzy chcą, aby się nimi opiekowano - zawsze była większość. Wśród kobiet, jest to większość zdecydowana. One będą za państwem opiekuńczym, a nie liberalnym. Nic więc dziwnego, że lewica nalega na parytet, bo kobiety będą głosowały za państwem opiekuńczym”.
   Janusz Korwin Mikke prezentuje program wolności gospodarczej, a także konieczności powrotu do tradycyjnych wartości. Urodzony w 1942 roku (Warszawa), jest absolwentem Wydziału Matematyki i Filozofii (magisterium) Uniwersytetu Warszawskiego. Był członkiem SD (1962 – 82), a następnie współtworzył Partię „Prawica” (ze Stefanem Kisielewskim), i Unię Polityki Realnej, której był prezesem (zrezygnował w 2003). Był kilkakrotnie internowany. W 1999 roku zebrał 140.000 podpisów na rzecz przywrócenie kary śmierci. W latach 1991 - 92 zasiadał w Sejmie RP. Kandydował na urząd Prezydenta RP. (1995, 2000, 2005 i 2010). Od 2011 roku jest prezesem Kongresu Nowej Prawicy.
    Po zakończeniu wykładu, który odbył się w ramach projektu WSB - NLU „Sądecka Agora" oraz dyskusji można było nabyć książki Janusza Korwin – Mikke, a także otrzymać jego autografy. Nowy Sącz był jednym z wielu miejsc, które prezes Kongresu “Nowa Prawica” odwiedził podczas podróży po Małopolsce Południowej.

Małgorzata Kareńska fot. aut.

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica