Właściciel nielegalnego tytoniu usłyszał zarzuty

Właściciel nielegalnego tytoniu usłyszał zarzuty
Sądeccy policjanci, którzy na co dzień zwalczają przestępczość gospodarczą, przedstawili mieszkańcowi Nowego Sącza cztery zarzuty paserstwa akcyzowego. Podczas przeszukania samochodu i pomieszczeń użytkowanych funkcjonariusze znaleźli nielegalny tytoń i sprzęt służący do produkcji papierosów.

Kilka dni temu policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą sądeckiej komendy złożyli wizytę mieszkańcowi Nowego Sącza. Jej powodem było podejrzenie, że mężczyzna może posiadać nielegalny tytoń. Kiedy funkcjonariusze przeszukali użytkowane przez niego pomieszczenia oraz samochód, znaleźli ponad 38 kilogramów krajanki tytoniowej, niemal 10 kilogramów suszonych liści tytoniu, a także młynki, maszynkę do produkcji papierosów oraz gilzy i kilkaset pustych opakowań po papierosach różnych marek. Właściciel nielegalnego tytoniu i zabezpieczonych przedmiotów został zatrzymany.

W toku dalszych czynności sądeccy policjanci dodatkowo ustalili, że oprócz zabezpieczonego już tytoniu, w okresie do lipca 2021 roku do marca 2022 roku, podejrzewany nabył jeszcze 111 kilogramów nielegalnego towaru. Mężczyzna swoją przestępczą działalnością naraził Skarb Państwa na uszczuplenie z tytułu należnego podatku akcyzowego w łącznej kwocie ponad 80 tysięcy złotych. Sądeczanin usłyszał od funkcjonariuszy cztery zarzuty dotyczące paserstwa akcyzowego, za co grozi mu wysoka grzywna.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Aneta Izworska
            Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica