Wspierali Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w Piwnicznej, Muszynie oraz w Krynicy-Zdroju

Wspierali Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w Piwnicznej, Muszynie oraz w Krynicy-Zdroju
12 stycznia, po raz 28. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Nad Popradem w Piwnicznej-Zdroju, jako wydarzenie towarzyszące finałowi orkiestry Jurka Owsiaka, odbył się I Bieg Morsa.

Na polu namiotowym pojawili się wolontariusze ze szkół podstawowych i liceów, kwestował też burmistrz Dariusz Chorużyk z rodziną. Po morsowaniu, przy ciepłej herbacie i poczęstunku odbyły się licytacje na rzecz WOŚP. Tym razem datki były przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Piwniczna-Zdrój wraz z Rytrem zebrała - 29 828, 37 zł.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała również na terenach dwóch sąsiednich gmin uzdrowiskowych: Muszyny i Krynicy-Zdroju. Wolontariusze kwestowali nie tylko w miastach, ale i w różnych zakątkach obu gmin, w Żegiestowie Wsi, Żegiestowie-Zdroju, na Łopacie Polskiej, Zubrzyku, Jastrzębiku, Mochnaczce Niżnej, Tyliczu oraz Muszynce.

Muszynie w Domu Starostów licytacje przedmiotów przeplatane były występami zespołów artystycznych działających przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Imprezę prowadziła Izabela Bajorek, Dyrektor tego Ośrodka.. Na kiermaszu można było zakupić słodkie wypieki i pamiątki. Licytacją objęta była również ślizgawka muszyńskiego lodowiska. Ogólnie Muszyna zebrała - 36 000,00 zł.

Krynicy-Zdroju sztab WOŚP znajdował się tradycyjnie w Szkole Branżowej, której wieloletnim Dyrektorem jest Agata Król Mirek. Pani Dyrektor nie ukrywała radości z rekordowej sumy - 53 497,49 zł. jaką zebrali wolontariusze, nauczyciele i darczyńcy. Na terenie gminy kwestowało około 120 wolontariuszy. Nie zabrakło gorących podziękowań od Pni Dyrektor za wysiłek i wspaniałą pracę w terenie.

Jerzy Owsiak i jego wspaniała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy może zawsze liczyć na duże zaangażowanie wolontariuszy i ludzi dobrego serca z tych terenów.

Ogólny wynik 28.Finału WOŚP  był rekordowy i wyniósł - ponad 115 milionów złotych.


Andrzej Gulewicz  MTV24
fot. aut.  oraz  Agata Król-Mirek
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica