Zakończenie ważnego etapu na budowie hotelu Radisson Blu w Zakopanem

Zakończenie ważnego etapu na budowie hotelu Radisson Blu w Zakopanem
Czterogwiazdkowy hotel Radisson Blu Hotel & Residences Zakopane powstaje na Antałówce. Główny wykonawca – firma Eiffage Polska Budownictwo – poinformowała o rozpoczęciu prac konstrukcyjnych.

Powstający kompleks realizowany jest w stylu architektury zakopiańskiej. Składać się będzie z części hotelowej o powierzchni 19 679 m2 oraz apartamentowej, liczącej 7110 m2 powierzchni całkowitej.
     Otwarcie nowego hotelu Radisson Blu planowane jest na początek 2018 roku. Do dyspozycji gości oddanych zostanie 158 pokoi i 68 apartamentów. W hotelu działać będą trzy bary i dwie restauracje. Ponadto w hotelu udostępnione będą dwie sale konferencyjne dla gości biznesowych. Pod hotelem, na poziomie -1, znajdować się będzie 50 miejsc parkingowych. Pod częścią apartamentową znajdzie się 56 miejsc parkingowych, rozmieszczonych na 2 poziomach podziemnych garaży. W tym celu, przed rozpoczęciem prac konstrukcyjnych, wykonano około 60 000 m3 wykopów. Prace związane z budową podziemnych części kompleksu utrudniało podłoże: skała łupkowa (tzw. flisz podhalański).
„Kruszenie skały o takiej charakterystyce geologicznej wymagało szczególnego przygotowania” – powiedział Jacenty Styś, kierownik budowy w Eiffage Polska Budownictwo.
Dodatkowym utrudnieniem – które po zakończeniu budowy stanie się wielkim atutem obiektu – była konieczność ochrony bukowej alei, przy której rosną 150-letnie, majestatyczne drzewa. Tradycja przypisuje ich posadzenie słynnej aktorce z XIX w. Helenie Modrzejewskiej. Buki znalazły się pod fachową opieką dendrologa.
     Chcąc je uchronić przed przypadkowym zniszczeniem podczas prac budowlanych, wykonano opalowany wykop głębokości 20 m, korzenie drzew otoczono hummusem i bukowymi liśćmi. Zebrano je z naturalnych stanowisk, dzięki wsparciu Lasów Państwowych, Nadleśnictwa Nowy Targ i Leśnictwa Rabka-Zdrój. Podłoże to zabezpieczy korzenie przed przesuszeniem, dostarczy drzewom składników odżywczych i pomoże odtworzyć naturalną mikroflorę. Drzewa wymagały również kosmetyki – ich gładka kora od lat prowokowała wandali do rycia napisów. „To chyba pierwszy projekt w Polsce, gdzie drzewa chronione są na placu budowy tak wielkim wysiłkiem i przy tak dużym nakładzie kosztów. Te buki na to zasługują.” – powiedział Ryszard Tomczak, kierownik projektu w Eiffage Polska Budownictwo.
Grupa Eiffage realizuje na całym świecie projekty wymagające doskonałego przygotowania inżynieryjnego, a często również zaawansowanej wiedzy o geologii. Do tego typu projektów należy m.in. słynny wiadukt w Millau nad doliną rzeki Tarn oraz tunel długości 8 km wydrążony w Pirenejach pomiędzy Francją a Hiszpanią na potrzeby budowy kolejowej linii wysokich prędkości Perpignan-Figueras.

Projekt w liczbach:
      Adres inwestycji: ul. Wierchowa 3, Zakopane
      Ilość kondygnacji nadziemnych: 5 – 7
      Ilość kondygnacji podziemnych: 1 (część hotelowa); 2 (część apartamentowa)
      Pokoje hotelowe: 158
      Lokale mieszkalne (apartamenty o powierzchni od 40 do 175 m2): 68
      Całkowita powierzchnia: 19 679 m2 (część hotelowa) + 7110 m2 (część apartamentowa
      Generalny wykonawca: Eiffage Polska Budownictwo
      Planowane zakończenie prac: grudzień, 2017 r.
      Inwestor: Polonia Tatry Sp. z o.o.

Eiffage Polska Budownictwo (EPB) należy do Grupy Eiffage – jednej z największych grup budowlanych i operatorów koncesji w Europie. EPB jest generalnym wykonawcą usług budowlanych i zatrudnia obecnie 300 pracowników. Firma specjalizuje się w kompleksowym budownictwie obiektów kubaturowych: biurowych, handlowych, hotelowych, mieszkaniowych, przemysłowych i sportowych oraz rozwija działalność deweloperską. W ciągu 20 lat działalności w Polsce, EPB zrealizowało ponad 550 inwestycji. Do najważniejszych, realizowanych w ostatnich latach, projektów spółki należy: apartamentowiec Angel Wawel w Krakowie, Centra Handlowe POSNANIA w Poznaniu i Galeria Wołomin oraz osiedla mieszkaniowe: „Zajezdnia” i „Botanika” w Poznaniu i „Przy Bażantarni” w Warszawie oraz pięciogwiazdkowy hotel we Wrocławiu.
 
Biuro prasowe Eiffage Polska Budownictwo :
Barbara Czerniawska
Dyrektor Martis INTERNATIONAL
E: barbara.czerniawska@mc.com.pl
T: +48 604 16 16 06 Liliana Tytz
Koordynator ds. Komunikacji i Marketingu
E: l.tytz@eiffage.pl
T.: +48 22 566 48 00

MTV 24
Źródło :

Autor: MTV 24

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica