Ziarnka Gorczycy 2017. Indywidualne wyróżnienie - dla Iwony Romaniak.

Ziarnka Gorczycy 2017. Indywidualne wyróżnienie - dla Iwony Romaniak.
Jedno z indywidualnych wyróżnień "Ziarnka Gorczycy 2017" trafiło do Iwony Romaniak,  prezes Zarządu Małopolskiej Fundacji Przyjażni Polsko - Ukraińsko - Słowackiej "Braterstwo" z siedzibą w Krynicy - Zdroju. Nagrody rozdano podczas uroczystej gali, 11 lutego w MCK "Sokół" w Nowym Sączu. 
 
 11 lutego (sobota) w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ wręczono statuetki Ziarnka Gorczycy. Otrzymały je osoby i firmy, które poprzez swoją działalność charytatywną zyskały największą sympatię głosujących w plebiscycie. 
    Jedna ze statuetek trafiła do rąk Iwony Romaniak, prezes Zarządu Małopolskiej Fundacji Przyjaźni Polsko – Ukraińsko – Słowackiej „Braterstwo” z siedzibą w Krynicy – Zdrój. Dzięki jej działaniom kilkukrotne w Polsce gościły dzieci z Ukrainy, których rodzice walczą w strefie ATO na wschodzie państwa.
   "Braterstwo" zajmuje się też kulturalną i sportową wymianą młodzieży polsko – ukraińskiej. Dzięki fundacji w Krynicy i Wysowej przebywali artyści z Ukrainy, którzy wspólnie z artystami polskimi promowali rękodzieło artystyczne. Dorośli prowadzili master klasy malarstwa, kowalstwa artystycznego, malarstwa na jedwabiu czy wypalania obrazów i biżuterii z emalii. Natomiast młodzi adepci tej sztuki, wspólnie z polskimi rówieśnikami uczestniczyli, w plenerze malarskim „Krynica jest piękna”.
    Na zaproszenie fundacji młodzi mieszkańcy Lwowa, Winnicy i Chmielnika ( partnerskie uzdrowisko Krynicy – Zdrój na Ukrainie ) występowali podczas majówki w Krynicy - Zdroju, festiwalu „Święto Dzieci Gór” w Nowym Sączu i Piwnicznej, na Watrze Łemkowskiej w Zdyni. Młodzież śpiewała i tańczyła w Gorlicach, Radomiu, Warszawie, na dożynkach w Polanach, Nawojowej oraz Festiwalu Biegowego w Krynicy – Zdrój.
   Fundacja prowadzi również akcję humanitarną dla Ukrainy, zbiera leki, opatrunki, odzież, książki dla Polonii zza naszej wschodniej granicy oraz zabawki dla biednych dzieci.

(MK)
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica