Zimowe iluminacje podkreślają walory Krynicy – Zdroju.

Zimowe iluminacje podkreślają walory Krynicy – Zdroju.
Krynica - Zdrój jest miastem o szczególnym klimacie. Ośnieżona zimą wygląda jak z bajki. Wtopiona w górski krajobraz inspiruje do tworzenia malarzy, rzeźbiarzy, fotografów, pisarzy oraz poetów. Zimowe iluminacje podkreślają jej walory.

Krynica - Zdrój posiada bogatą ofertę kulturalno - rozrywkową, że nie można tu się nudzić. Cyklicznie odbywają się m.in. Festiwale im. Jana Kiepury i Forum Ekonomiczne oraz Festiwal Biegowy. Obecnie uzdrowisko proponuje po raz pierwszy nową atrakcję „Krynica Zródłem Kultury”, w ramach której można posłuchać dobrej muzyki, obejrzeć spektakl czy występ kabaretu.
   W mieście znajduje się nowoczesne kino „Jaworzyna 2” z aktualnym repertuarem filmowym, Centrum Kultury i Sztuki, Galeria „Pod Kasztanem”, baseny oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji z lodowiskiem. Ma kolej gondolową na Jaworzynę Krynicką, z której roztacza się wspaniała panorama. W słoneczny dzień można podziwiać stąd Tatry. W centrum jest kolejka na Górę Parkową. Oprócz tego miasto dysponuje wspaniałą bazą rekreacyjno – zabiegową, hotelami i punktami gastronomicznymi na każdą kieszeń.

Małgorzata Kareńska


Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica