Zwykłe plastikowe zakrętki mogą poprawić życie Błażejkowi z Łabowej

Zwykłe plastikowe zakrętki mogą poprawić życie Błażejkowi z Łabowej
Gmina Łabowa, Gminny Ośrodek Kultury w Łabowej oraz Fundacja Collegium Progressus rozpoczynają akcje „Gram plastiku na wagę złota” dla Błażeja Frączek z Łabowej.

Plastikowe zakrętki, które tak często wyrzucamy teraz mogą pomóc Błażejowi. Uzyskany ze sprzedaży zakrętek dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację, wyjazdy na turnusy, zakup sprzętów ortopedycznych, lekarstw oraz konsultacje lekarskie i związane z nimi różne badania.

Zakrętki, można przynosić do Urzędu Gminy i Gminnego Ośrodka Kultury. Błażej potrzebuje ciągłej rehabilitacji, aby przywrócić mu sprawność ruchową. Społeczność Gminy Łabowej, już nie raz pokazała swoją wielką moc i jestem przekonana, że i tym razem tak będzie – mówi Marta Słaby Wójt Gminy Łabowa.

Błażej przyszedł na świat 10-go maja 2010 roku i tego samego dnia zostaje poddany operacji zamknięcia dużej przepukliny L3-L5, a o jego życie walczą lekarze. Konsekwencją tej choroby jest niedowład kończyn dolnych ze stopami: końsko-szpotawą i piętowo-koślawą oraz przykurcze biodrowe. Oprócz tego, lekarze diagnozują wodogłowie, cechy zespołu Arnold-Chiari, jak również pęcherz neurogenny. Błażej uniknął zastawki, jednak w miejscu przepukliny ma garbik z płynem, który m.in. powoduje skrzywienie kręgosłupa. Obecnie jest po kilku poważnych operacjach.

Andrzej Gulewicz MTV 24
Źródło: Urząd Gminy Łabowa

Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica