Muszyna. Most na Popradzie gotowy do użytku.

  Muszyna.  Most na Popradzie gotowy do użytku.
W Muszynie oddano do użytku nowoczesny most na Popradzie. Inwestycja powstała w bardzo szybkim tempie, a mianowicie w ciągu kilku miesięcy. Całkowity koszt budowy - wraz z infrastrukturą – około 15 milionów złotych.

Po kilku miesiącach prac budowlanych został oddany do użytku nowoczesny most na Popradzie w Muszynie. Obiekt powstał zgodnie z najwyższymi standardami jakości. Ma 65,04 metra długości i 14,5 metra szerokości.- "To jeden z dwóch mostów powstających w tym czasie na drogach powiatowych Sądecczyzny i największa infrastrukturalna inwestycja Powiatu Nowosądeckiego 2013 roku. – mówi Jan Golonka, dziękując wszystkim tym, którzy współpracowali z Powiatem Nowosądeckiem prowadzeniu tej inwestycji. – „Budowa dojazdów i umocnienie skarpy nie były pierwotnie planowane. Zostały zrealizowane dodatkowo ze środków powiatu.– dodaje Adam Czerwiński, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.
    Zakres robót obejmował m.in. rozbiórkę starego i budowę nowego mostu oraz dojazdów do niego(od ul. Pułaskiego i ul. Kościuszki), a także umocnienie skarpy. Obiekt wymagał wielu skomplikowanych prac inżynieryjnych. Jego konstrukcję nośną tworzą dwa łuki betonowe ściągnięte kablami sprężającymi, a żelbetonowe przyczółki zostały posadowione na specjalnych palach wbijanych w grunt. Średnica jednego pala - 1,5 m.
     W ramach prac wybudowano także inne urządzenia infrastrukturalne. Powstał nowy odcinek kanalizacji burzowej, deszczowej i sanitarnej, przebudowano sieć elektroenergetyczną, teletechniczną, gazową, wodociągową oraz oświetlenie.
     Koszt budowy mostu wyniósł 11 milionów 116 tysięcy 608,56 zł (w tym z dotacji z rezerwy celowej budżetu państwa na usuwanie skutków powodzi – 9 milionów 922 tysięcy 431 zł). Do tego trzeba doliczyć wykupienie gruntów i prace na drogach dojazdowych – wydatki zaplanowane w budżecie Powiatu na 2014 rok.
    W sumie koszt budowy mostu - wraz z całą infrastrukturą dokoła – to około 15 milionów złotych. Sama przebudowa mediów (sieć energetyczna i gazowa, urządzenia teletechniczne, wodociągi i kanalizacja) kosztowała 1 milion 100 tysięcy 615,43 zł, a roboty drogowe na dojazdach do mostu i skrzyżowaniach z ul. Kościuszki i Pułaskiego 1 milion 704 tysiące 984,36 zł. Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Inżynieryjne „IMB-Podbeskidzie” Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością.

Małgorzata Kareńska fot. PZD Nowy Sącz.
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Starostwo Powiatu Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica