Nowy Sącz. Ruszył remont ulicy Węgierskiej.

 Nowy Sącz. Ruszył remont ulicy Węgierskiej.
Ruszyły (15 września) prace remontowe ulicy Węgierskiej. W sumie wyremontowanych zostanie sześć dwustumetrowych odcinków, co przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, zajmie około miesiąca. 

Prace remontowe rozpoczęły się nieopodal galerii handlowej  i sięgną do 150 metrów za skrzyżowanie z ulicami Elektrodową i Biegonicką. Najbardziej uszkodzone miejsca będą sfrezowane i położone zostaną trzy warstwy nowej nawierzchni. 
     Tempo remontu zależy od warunków atmosferycznych. Można je prowadzić tylko wtedy, kiedy nie pada, a temperatura powietrza umożliwia stygnięcie asfaltu, żeby pojazdy nie pozostawiały w nim kolein. – Aby zbytnio nie utrudniać ruchu na ulicy Węgierskiej, planujemy prowadzić ten remont w późnych godzinach popołudniowych, wieczornych i nocnych, czyli od godziny 18 do 6 rano – wyjaśnia dyrektor Grzegorz Mirek. Miejskiego Zarządu Dróg – "Chcemy, żeby ruch w ciągu dnia odbywał się w miarę płynnie, nie licząc drobnych utrudnień, których przy prowadzeniu remontu nie da się uniknąć".
    Remont prowadzony będzie na odcinkach około dwustumetrowych. Na remontowanych fragmentach ulicy ruch sterowany jest przez przeszkolonych pracowników, po dojściu do Elektrodowej i Biegonickiej skrzyżowanie z tymi ulicami zostanie czasowo zamknięte. - Remont takiego dwustumetrowego odcinka, jeśli pozwolą sprzyjające warunki atmosferyczne i nie będzie innych utrudnień, powinien trwać około trzech dni – dodaje dyrektor.  W okresie prowadzenia prac nie przewidziano sformalizowanego objazdu. Jednak najlepiej korzystać z obwodnicy Starego Sącza do mostu heleńskiego.  Koszt inwestycji to około 1,4 mln złotych. Połowa tej kwoty pochodzi z dofinansowania z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

(MK). fot. UM Nowy Sącz. 

 

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: UM Nowy Sącz.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica