Ambasada Królestwa Niderlandów uruchomiła portal dla polskich emigrantów zarobkowych.

Ambasada Królestwa Niderlandów uruchomiła portal dla polskich emigrantów zarobkowych.
Portal informacyjny wHolandii.pl to hub wiedzy dla polskich emigrantów zarobkowych. Strona zawierająca najważniejsze informacje, regulacje i procedury, o których Polacy powinni wiedzieć pracując i żyjąc w Holandii.

Portal wHolandii.pl uruchomiony przez ambasadę Holandii w Polsce został stworzony w bliskiej współpracy z grupą ekspertów i profesjonalistów zarówno z władz rządowych i organizacji z Polski, jak i z Holandii. Jest to część szerszej strategii, mającej na celu podniesienie świadomości imigrantów zarobkowych odnośnie ich obowiązków i praw na holenderskim rynku pracy.
„Prawidłowa organizacja pobytu i pracy Polaków w Holandii leży w naszym wspólnym interesie”, mówi Adriaan Palm, Charge d'Affaires Ambasady Królestwa Niderlandów. „Dotychczas informacje na temat formalnych aspektów życia w naszym kraju były dostępne tylko w języku holenderskim. Były rozproszone po wielu różnych stronach i napisane w raczej oficjalnym języku. Chcemy dostarczyć wiarygodne i przystępne informacje dotyczące Holandii i jej rynku pracy, tak by potencjalni imigranci mogli się odpowiednio przygotować na wyjazd.”, mówi Palm.
     Portal wHolandii.pl ma na celu udzielenie polskim migrantom informacji odnośnie ich praw i obowiązków związanych z mieszkaniem i pracą w Holandii. Porusza tematy takie jak zarobki, umowy o pracę, prawa pracownicze, urlop macierzyński i chorobowy, koszty życia, mieszkanie, edukacja itp. Strona jest dostępna na komputerach i urządzeniach mobilnych.
     Od roku 2007, w którym otworzył się holenderski rynek pracy się otworzył, liczba Polaków pracujących w Holandii znacząco się zwiększyła. Obecnie ponad 100 tys. ludzi zostało oficjalnie zarejestrowanych w Holandii, a od 150 tys. do 250 tys. uczestniczy w pracach sezonowych.

Więcej informacji :

Embassy of the Kingdom of the Netherlands in Warsaw
Urszula Kozłowska, Krzysztof Weyher
Tel.: (0048) 22 – 559 1205
Email: info@wholandii.pl


MTV 24
Źródło : Embassy of the Kingdom of the Netherlands in Warsaw

Autor: MTV 24

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica