Modernizacja ulicy Halnej w toku. Zakończenie prac w grudniu.

Modernizacja ulicy Halnej w toku. Zakończenie prac w grudniu.
Jesienią ruszyła generalna modernizacja ulicy Halnej, która nie była wcześniej remontowana. Dodatkowe zniszczenia spowodowała powódź sprzed dwóch lat. Droga nie posiadała sprawnego odwodnienia, a woda dewastowała to, co z niej zostało i zalewała ludzi.

W ramach inwestycji zmodernizowane zostaną więc: sieć wodociągowa i kanalizacji opadowej, kanalizacja sanitarna, oświetlenie uliczne, a także nawierzchnia jezdni i chodników. Dotąd wymieniono magistrale wodne, kanalizacyjne i burzowe oraz przyłącza od poszczególnych budynków. Teraz trwają prace przy studzienkach, nawierzchni jezdni, instalacji krawężników oraz chodników - częściowo dwustronnych, a częściowo jednostronnych. Remont ulicy Halnej ma się zakończyć w grudniu położeniem nawierzchni asfaltowej.
     Modernizacja tej gminnej drogi, przy której znajduje się m.in. siedziba GOPR , nie jest łatwa do przeprowadzenia. W pewnych miejscach pas jezdni jest za wąski i - aby droga spełniała parametry publicznej tzn. miała odpowiednią szerokość i nośność - wymaga poszerzenia. Trudności sprawiał również stan prawny, dlatego gmina skorzystała ze specustawy drogowej, pozwalającej na wywłaszczenia. Poza tym również mieszkańcy zgłaszali swoje uwagi do planu. Zostały one przez projektanta wniesione, o ile było to możliwe.
  Cała długość drogi wynosi 590 metrów drogi. Gmina wykona na razie prace na 360 metrowym jej odcinku,  pozostała część jest bowiem polną drogą. Koszt remontu ulicy Halnej szacuje się na ok. 1. 5 mln złotych.

Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica