Muszyna. Trwają intensywne prace przy budowie obwodnicy.

Muszyna. Trwają intensywne prace przy budowie obwodnicy.
Trwają intensywne prace przy budowie obwodnicy w Muszynie. Projekt powinien zostać zrealizowany do końca 2013 roku. Generalny wykonawca firma Strabag Sp. z o.o. na teren budowy wkroczył 15 lipca br. 

Obwodnica zlokalizowana jest po północno - zachodniej stronie miasta, wzdłuż toru kolejowego Muszyna - Krynica - Zdrój. Jej ukończenie pozwoli na ograniczenie ruchu w - objętym ochroną konserwatorską - centrum miasta. Będzie mieć też duże znaczenie z uwagi na narastający ruch drogowy w kierunku Żegiestowa i Piwnicznej oraz Leluchowa. 
    Koszt budowy obwodnicy oszacowano na ok. 28 mln złotych. Znaczną część wydatków t. j. 23. 5 mln złotych pokryje Unia Europejska. Pozostałą kwotę uzupełnią dotacje Urzędu Marszałkowskiego oraz budżet Miasta i Gminy. Dofinansowanie projektu „Obwodnica Muszyny. Uporządkowanie ruchu w centrum Muszyny - Budowa drogi w kierunku granicy państwa jako drogi gminnej”, zostało przyznane w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. 
*****
12 grudnia 2011 marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa oraz burmistrz Muszyny Jan Golba uroczyście podpisali umowę na dofinansowanie budowy obwodnicy. Wzięli też udział w oficjalnym otwarciu i poświęceniu placu budowy. 
Problemy z poprzednim wykonawcą Grupą Finansową Cargo z Wojkowic, rozpoczęły się latem 2012 roku, gdy podwykonawcy narzekali na kłopoty z rozliczeniem. Generalny wykonawca złożył również wniosek o upadłość, dlatego w listopadzie zerwano z nim umowę i rozpoczęto poszukiwania innego. 
 
Małgorzata Kareńska
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica